اگر محاصره نفتی یمن خاتمه نیابد، حمله بزرگ هوایی علیه تأسیسات نفتی عربستان صورت می گیرد

به گزارش مجله فازنما، کیهان نوشت:قاضی محمد فتاح، مشاور رئیس دولت نجات ملی یمن که دو روز پیش خبر مشارکتش در تظاهرات بزرگ مردمی بر ضد محاصره نفتی منتشر شده بود گفته، در صورتی که محاصره نفتی خاتمه نیابد و نفتکش های بازرسی شده مطابق با نظام بازرسی سازمان ملل در جیبوتی اجازه ورود به الحدیده را پیدا نکنند، بزرگترین عملیات هوایی را بر علیه تاسیسات نفتی عربستان شاهد خواهیم بود.

اگر محاصره نفتی یمن خاتمه نیابد، حمله بزرگ هوایی علیه تأسیسات نفتی عربستان صورت می گیرد

سایت الخبر الیمنی در این باره اعلام نموده که فقدان سوخت در منطقه ها تحت کنترل صنعا باعث بالا رفتن شدید قیمت کالاهای اساسی و خدمات و بالا رفتن خطر تعطیلی فعالیت های تجاری و مالی شده و خدمات بهداشتی و کشاورزی را بابحران روبه رو نموده است.

طبق گزارش این سایت یمنی، ائتلاف سعودی برای فرار از فشار رسانه ای و افکار عمومی مدعی شده که به دو کشتی سوختی اجازه تخلیه در بندر الحدیده را داده است ولی سخنگوی وزارت نفت در دولت صنعا این ادعا را تکذیب و بیان نموده که دو نفتکش مورد نظر، هنوز در بندر جیزان عربستان قرار دارند و حرکت به سمت بندر الحدیده را شروع ننموده اند. عصام المتوکل بعلاوه تبعات فقدان سوخت در منطقه ها شمالی را متوجه سازمان ملل دانست و از این سازمان خواست که به تعهدات خود عمل کند.

23302

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 خرداد 1401 بروزرسانی: 13 خرداد 1401 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1456

به "اگر محاصره نفتی یمن خاتمه نیابد، حمله بزرگ هوایی علیه تأسیسات نفتی عربستان صورت می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر محاصره نفتی یمن خاتمه نیابد، حمله بزرگ هوایی علیه تأسیسات نفتی عربستان صورت می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید