انشعابات غیرمجاز معضل اساسی افزایش مصرف آب در روستاهای خراسان شمالی

به گزارش مجله فازنما، خبرنگاران/خراسان شمالی قائم مقام شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: انشعابات غیرمجاز از یکی از معضلات اساسی برای افزایش مصرف آب در روستاهای این استان است.

انشعابات غیرمجاز معضل اساسی افزایش مصرف آب در روستاهای خراسان شمالی

عطایی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهارکرد: متاسفانه انشعابات غیرمجاز در روستاهای این استان خیلی زیاد است و همین امر نیز سبب می گردد تا میزان مصرف آب در این مناطق افزایش یابد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر میزان آبی که به وسیله انشعابات غیرمجاز در روستاها استفاده می گردد نسبت به انشعابات مجاز بالاتر است و از آنجاییکه این انشعابات در زیرزمین انتقال داده شده اند، شناسایی آن ها نیز سخت تر است.

عطایی ادامه داد: معمولا آب به دست آمده از انشعاب غیرمجاز برای مصرف دام و باغچه کاری استفاده می گردد.

وی با اشاره به اینکه کاهش شدید بارندگی موجب شده تا با افزایش مصرف آب روبرو باشیم، توضیح داد: مقدار آب مصرف شده در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول گفت: این افزایش مصرف مربوط به بخش های روستایی این استان بوده است.

وی در ادامه در ارتباط با تجهیزات فرسوده آبرسانی در این استان نیز اعلام کرد: 35 درصد از شبکه و تجهیزات آب و فاضلاب در این استان فرسوده است و احتیاج به بازسازی دارد.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی اضافه کرد: به طور کلی برای پایدار سازی آب در خراسان شمالی که برطرف فرسودگی نیز در آن گنجانده می گردد مبلغ 973 میلیارد تومان اعتبار احتیاج است.

وی اعلام کرد: متاسفانه شرکت آب و فاضلاب استان برای برطرف فرسودگی شبکه و تجهیزات آب و فاضلاب با کمبود اعتبار روبرو است و همین امر سبب می گردد تا هرساله نتوانید تمامی آن را بازسازی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1025

به "انشعابات غیرمجاز معضل اساسی افزایش مصرف آب در روستاهای خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انشعابات غیرمجاز معضل اساسی افزایش مصرف آب در روستاهای خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید