ارتباط تنهایی مردان با افزایش خطر سرطان

به گزارش مجله فازنما، مطالعه اخیر نشان می دهد تنهایی در بین مردان میانسال با افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط است.

ارتباط تنهایی مردان با افزایش خطر سرطان

به گزارش خبرنگاران، به گفته محققان دانشگاه فنلاند شرقی، درنظرگرفتن تنهایی و روابط اجتماعی باید بخش مهمی از مراقبت های بهداشتی جامع و پیشگیری از بیماری باشد.

سیری لیسی کراو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: براساس مطالعات اجرا شده در سال های اخیر، برآورد شده است که تنهایی به اندازه سیگار کشیدن یا اضافه وزن ممکن است برای سلامتی خطرناک باشد. یافته های ما نیز این ایده را تأیید می نماید.

این مطالعه در دهه 1980 با حضور 2570 مرد میانسال در شرق فنلاند شروع شد. سلامت و مرگ و میر آنها بر اساس داده های ثبت شده تا روزهای کنونی کنترل شده است.

در طی پیگیری شرایط این مردان، 649 مرد یعنی 25٪ از شرکت کنندگان، به سرطان مبتلا شدند و 283 مرد (11٪) بر اثر سرطان درگذشتند.

یافته ها نشان داد تنهایی احتمال سرطان را حدود 10 درصد افزایش می دهد. همچنین، مرگ و میر ناشی از سرطان در بیماران سرطانی که ازدواج نکرده بودند، بیوه بوده یا طلاق گرفته بودند، بیشتر بود.

به گفته محققان، آگاهی از تاثیرات تنهایی بر سلامت به طور مداوم در حال افزایش است. این اطلاعات به ما امکان می دهد تا تنهایی و آسیب های ناشی از آن را بهتر کاهش دهیم و همچنین راه های بهینه برای هدف قرار دادن اقدامات پیشگیرانه را بیابیم.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1045

به "ارتباط تنهایی مردان با افزایش خطر سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط تنهایی مردان با افزایش خطر سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید