تور برزیل ارزان: کارهایی که نباید در برزیل انجام دهید

به گزارش مجله فازنما، زیبایی های کشور برزیل همیشه تحت شعاع اخبار رسانه های بین المللی از وقوع جرم و جنایت در این منطقه قرار گرفته است. با این حال، رعایت برخی از مسائل امنیتی، سفر شما به این سرزمین رؤیایی را خاطره انگیز می کند.

تور برزیل ارزان: کارهایی که نباید در برزیل انجام دهید

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

تصویرسازی شگفت انگیز از برزیل همواره این کشور را در فهرست بهترین مقاصد جهانگردی دنیا قرار داده است. با این حال، گزارش های مربوط به جرائم باندهاخلافکار هرگز از دید رسانه های بین المللی پنهان نمانده اند. این امر موجب خلق تصویری متناقض از یک سرزمین استوایی از یک سو و کشوری خطرناک از سویی دیگر شده و جهانگردان را برای دیدار یا عدم دیدار از برزیل به شک انداخته است. این مقاله کمک می کند تا با رعایت موارد زیر، شک و شبهه های شما برای سفر به برزیل برطرف شود.

از رفتن به منطقه ها دورافتاده نهراسید

منطقه های نظیر ریودوژانیرو، آمازون، آبشارهای ایگواسو و سائوپائولو بدون شک ارزش بازدید را دارند. با این حال، از رفتن به منطقه ها دورافتاده تر برای ماجراجویی نظیر بونیتو (Bonito)، فورتالِزا (Fortaleza)، ناتال (Natal)، سانتا کاتارینا (Santa Catarina)، بِلم (Belem) و ایلیا گرانده (Ilha Grande) ترس به دل خود راه ندهید.

کیف خود را بر روی زمین رها نکنید

سه دلیل خوب برای این کار وجود دارد؛ اول اینکه کیف شما در معرض خطر دزدی قرار می گیرد، زیرا برداشتن کیف و فرار کردن برای یک دزد، احتمالاً در زمانی که حواس شما پرت شده، کار بسیار آسانی است. دوم اینکه برزیل یک کشور استوایی با خزندگان فراوانی است و اگر شما کیف خود را بر روی زمین بگذارید، ممکن است یکی از آن ها به داخل کیفتان بخزد. دلیل آخر اینکه گذاشتن کیف بر روی زمین در برزیل، موجب بدشانسی می شود. این موضوع یکی از آن دسته خرافاتی محسوب می شود که در جامعه برزیلی ریشه دوانده است. مهم نیست که به این موضوع باور داشته باشید یا نه، اگر کیف خود را بر روی زمین بگذارید، فردی به شما برای این کار تذکر خواهد داد.

با وسایل قیمتی خود در اطراف گشت نزنید

برزیل روزگار سختی را در جدال با رسانه هایی سپری می کند که سعی در به تصویر کشیدن چهره منفی این کشور در رابطه با آمار جرم و جنایت دارند. درحالی که این وقایع بدون شک بی پایه و اساس نیستند، بیشتراً در منطقه ها فقیرتر و تحت تسلط باندها تبهکار رخ می دهند؛ به عبارتی دیگر، این منطقه ها دور از محوطه های جهانگردی مهم قرار دارند. واقعیت این است که بیشتر جهانگردان به مقصد برزیل، این کشور را بدون حادثه ای ناگوار ترک می کنند. با این حال، حادثه خبر نمی کند و بهتر است برای جلوگیری از انجام آن هر کاری کنید؛ وسایل قیمتی خود را در هتل قرار دهید، در خیابان از تلفن همراه استفاده نکنید و کیف خود را به صورت اریب بر روی شانه بیندازید.

در زاغه نشین ها پرسه نزنید

برخی از زاغه نشین های برزیل نظیر ویدیگال (Vidigal) در ریودوژانیرو امن هستند. با این حال، بیشتر زاغه نشین ها برای مراجعه توصیه نمی شوند، مگر اینکه یک راهنمای محلی شما را در این سفر همراهی کند. از آنجایی که بسکمک از زاغه نشین ها در اختیار گروه ها تبهکار قدرتمند و غیرقانونی قرار دارند، اگر آن ها شما را در حوزه تحت کنترل خود ببینند، برایشان یک تهدید خواهید بود و قبل از پرسیدن هرگونه سؤالی به آن واکنش نشان می دهند. اگر یک خودرو اجاره کرده اید، به دقت جهت حرکت خود را بر روی نقشه بررسی کنید؛ زیرا برخی مواقع جی پی اس به طور اتفاقی شما را به سمت زاغه نشین ها هدایت می کند. قبل از رانندگی از مسئولین هتل یا یک دوست محلی برای تائید جهت صحیح حرکت خود سؤال کنید.

به طور شخصی راهی پارک های ملی برزیل نشوید

بدون شک می توانید از برخی پارک های ملی برزیل، نظیر جنگل تیجوکا در ریو، به صورت انفرادی دیدن کنید. این جنگل از امنیت بالایی برخوردار است. با این حال، دیگر پارک های جنگلی برزیل همواره تمام تلاش خود را به به کار می گیرند تا بهترین و قابل اتکاترین راهنماها را در اختیار جهانگرد ها قرار دهند. دو جنگل پانتانال (Pantanal) و جنگل بارانی آمازون در این دسته قرار دارند. هردوی این جنگل ها مکان های فوق العاده جذابی به نظر می رسند، اما برای کاوشگران بی تجربه که ممکن است در جنگل گم شوند، بسیار خطرناک هستند.

برزیل را بدون امتحان کردن غذاهای آن ترک نکنید

گاهی اوقات امتحان کردن یک ساندویچ مک دونالد یا برخی از انواع فست فودها ما را به یاد خانه می اندازد، اما ترک این کشور بدون امتحان کردن غذاهای محلی برزیلی به معنی از دست دادن یک چیز بزرگ است. از پائو دو کیجوهای (pão de queijo) داغ یا همان نان و پنیر در اول صبح برای صبحانه گرفته تا فِیجوادا (feijoada) یا خوراک گوشت و لوبیا برای شام، برزیل ده ها غذای منحصربه فرد دارد که باید آن ها را امتحان کرد. اگر به شیرینی و شکلات علاقه مند هستید، ترافل برزیلی را از دست ندهید.

تصور نکنید همه به زبان انگلیسی تسلط دارند

همه در برزیل به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند. به علاوه این خیال خام را از سرتان بیرون کنید که می توانید با کمی صحبت به زبان اسپانیایی، به خواسته های خود برسید. درواقع زبان اسپانیایی به زبان پرتغالی شباهت هایی دارد، اما همچنان فرق دارد و مردم برزیل متوجه صحبت های شما نخواهند شد. بهترین کاری که می توان انجام داد، تلاش برای یادگیری چند عبارت به زبان پرتغالی است. برزیلی ها عاشق مردمی هستند که تمام تلاش خود را برای برقراری ارتباط به زبان پرتغالی به خرج می دهند.

مراقب محل شنای خود باشید

به 3 دلیل باید مراقب محل شنای خود در برزیل بود؛ دلیل اول اینکه برخی از آب های این کشور آلوده هستند و ممکن است پس از یک شنای طولانی مدت موجب بیماری شما شوند. دوم اینکه برخی از منطقه ها برزیل دارای موج های بسیار سهمگینی هستند و این امواج می توانند جان هرکسی را که وارد دریا می شود به مخاطره بیندازند. سوم اینکه شهر رسیفی (Recife)، به عنوان مرکز استان پرنامبوکو (Pernambuco) در شمال شرق برزیل، دارای شمار زیادی از کوسه های وحشی است. شهری که ساحل آن در زمره 10 ساحل خطرناک دنیا از نظر حمله کوسه ها قرار گرفته است. توصیه می شود که در دریای رسیفی شنا نکنید. قبل از شنا کردن در هر ساحلی، با یک نجات غریق به مشورت بپردازید.

انتظار سر وقت بودن همه چیز را نداشته باشید

اگر برای انجام کاری درست در وسط روز برنامه ریزی کرده اید و کارتان با 20 تا 30 دقیقه تأخیر انجام شد، شگفت زده نشوید. سر وقت بودن در برزیل موضوع مهمی نیست و عجله بسیار برای رسیدن سر وقت به یک قرار، زیاد در این کشور معنایی ندارد. این موضوع ممکن است در ابتدا برای افرادی که به سر وقت بودن حساس هستند، کمی ناامیدکننده باشد؛ اما بهتر است تا از این موضوع ناراحت نشد. درواقع باید از این بی توجهی به زمان لذت برد و کاملاً احساس آزادی را تجربه کرد.

دستمال توالت خود را در سیستم فاضلاب نیندازید

بهتر است تا از انداختن دستمال توالت در سیستم فاضلاب در سراسر برزیل خودداری کرد. شاید بتوان چند بار از مهلکه جان سالم به در برد و احساس اطمینان کرد، اما نهایتاً آن لحظه که لوله های یک دستشویی عمومی می گیرند و صحنه ای ناخوشایند را پدید می آورند، به سراغتان خواهد آمد. صرفاً از انجام این اشتباه، با انداختن دستمال توالت در سطل کنار دستشویی، خودداری کنید.

واکسن زدن را از قلم نیاندازید

شما به طورمعمول نیازی به زدن واکسن به هنگام سفر به برزیل ندارید، اما ممکن است اوضاع تغییر کند و بررسی این موضوع قبل از سفر ارزشش را دارد. زدن واکسن تب زرد قبل از ورود به برزیل بسیار توصیه می شود، به خصوص که اگر جهانگردان قصد دیدار از منطقه آمازون را داشته باشند. برزیل به عنوان یک کشور استوایی با انبوهی از پشه های مختلف، سرزمینی از بیماری هایی است که می توانند به سراغ شما بیایند؛ بنابراین بهتر است تا از قبل به سراغ زدن واکسن ها رفت. اگر بخواهید تا سفر خود را از برزیل، در هنگام همه گیر شدن یک بیماری در این کشور، به مقصدی دیگر ادامه دهید، ممکن است در صورت نداشتن تأییدیه واکسن های مربوطه از پرواز شما جلوگیری شود. به منظور جلوگیری از تأخیر در سفرهای خود، هرگز بدون بررسی این موارد به برزیل و دیگر کشورها مسافرت نکنید.

منبع: ایوار
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1490

به "تور برزیل ارزان: کارهایی که نباید در برزیل انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور برزیل ارزان: کارهایی که نباید در برزیل انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید