ورود سازمان بازرسی به ماجرای تابلوی منتسب به مظفرالدین شاه

به گزارش مجله فازنما، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ورود سازمان بازرسی به ماجرای تابلوی منتسب به مظفرالدین شاه صورت گرفت.

ورود سازمان بازرسی به ماجرای تابلوی منتسب به مظفرالدین شاه

بازرس کل امور ورزش، جوانان و گردشگری سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه بازدید از کاخ گلستان بیان نمود: اخیرا موضوعاتی مبنی بر گم شدن پرتره رنگ روغن مظفرالدین شاه اثر شاخص کمال الملک در تالار برلیان کاخ گلستان مطرح شد.

لقمان کیاپاشا گفت: با توجه به ادعاهای مطرح شده پیرامون این موضوع، در محل کاخ حاضر شده و از مدیر مجموعه و همچنین مدیرکل موزه های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری توضیح خواسته شد و با توجه به پاسخ های اخذ شده، سازمان برنامه تحقیق و بررسی را در دستور کار دارد.

وی بیان نمود: در کنار بازرسی پیرامون ادعاهای مطرح شده و توضیحات ارائه شده از طریق مدیرکل موزه های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری مقرر شد مطابق قوانین بین المللی اقدامات لازم را برای بازگرداندن اثر مذکور در دستور کار قرار گیرد.

بازرس کل امور ورزش، جوانان و گردشگری سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه از محل نگهداری دیگر آثار و همچنین مخزن کاخ نیز بازدید شد، افزود: یکی از موضوعاتی که از سوی سازمان بازرسی در این بازدید مدنظر قرار گرفت، نحوه و شرایط نگهداری آثار و اشیای تاریخی بود که در این راستا نیز توضیحاتی ارائه شد.

منبع: همگردی
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1515

به "ورود سازمان بازرسی به ماجرای تابلوی منتسب به مظفرالدین شاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سازمان بازرسی به ماجرای تابلوی منتسب به مظفرالدین شاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید