نسل جدید هاچ بک مزدا 2 سال آینده بر پایه تویوتا یاریس عرضه می گردد

به گزارش مجله فازنما، در حالی که مزدا برنامه گسترده ای برای معرفی محصولات مهم در آینده نزدیک ندارد، اما احتمالا در سال آینده شاهد نسل جدید مزدا 2 مدل 2022 در بازار باشیم که بر پایه تویوتا یاریس فراوری خواهد شد.

نسل جدید هاچ بک مزدا 2 سال آینده بر پایه تویوتا یاریس عرضه می گردد

این خودرو البته نسبت به نسل قبلی تغییرات قابل توجهی را شاهد نیست اما با اصلاحاتی که صورت گرفته شاید بتوان مزدا 2 جدید را به نوعی شبیه به تویوتا یاریس (Toyota Yaris) بازارهای اروپا دانست.

اتوکار (Autocar) به نقل از توضیحات رسمی مزدا، به عنوان الگوی عرضه شده توسط سازنده قطعات اصلی (OEM) برپایه Yaris THS (سیستم هیبریدی تویوتا) اشاره دارد که قرار است طی دو سال آینده در فراوریات مزدا به کار گرفته گردد.

هاچ بک جمع وجور مزدا 2 در کنار تویوتا یاریس در شمال فرانسه ساخته می گردد و جایگزین مزدا 2 فعلی خواهد شد که از سال 2014 میلادی به فروش می رسد و از هیچ موتور الکتریکی بهره نمی برد. این تغییرات برپایه سیستم هیبریدی تویوتا به مزدا یاری می نماید تا استانداردهای کربن دی اکسید اتحادیه اروپا را دقیق تر برآورده کند و از مجازات های اضافی احتمالی پیشگیری نماید.

در بیانیه رسمی مزدا آمده است: به عنوان یکی از اقدامات از میان چند راه چاره، نتیجه گرفتیم که THS بهترین راه چاره برای پاسخگویی به نیازها و الزامات هر منطقه است. این همکاری نتیجه گفت وگوهای مبتنی بر سیاست مشارکت تویوتا و مزدا برای استفاده کارآمد از منابع تجاری هر دو شرکت در عین احترام به برند و استقلال مدیریت یکدیگر است.

نکته جالب توجه آن است که در حالی که مزدا 2 جدید برپایه سیستم هیبریدی تویوتا یاریس خواهد بود، مدل آمریکایی تویوتا یاریس هم اساسا بر پایه یک مدل قبلی اصلاح شده از مزدا 2 فراوری می شد.

در حالی که مزدا 3 جدید از موتور انقلابی اسکای اکتیو-ایکس (SkyActive-X) بهره می برد، به نظر نمی رسد که مزدا 2 مدل 2022 دارای موتور بنزینی احتراق با فشرده سازی باشد. انتظار می رود که این خودرو دارای یک موتور 1.5 لیتری سه سیلندر باشد.

هرچند بعید به نظر می رسد اما باید دید که آیا مزدا در تیپ های گوناگون مزدا 2 نسخه ای از هاچ بک جدید GR Yaris یا کراس اوور Yaris Cross را هم فراوری خواهد نمود؟

عکس ها: تویوتا یاریس که مزدا 2 مدل 2022 بر پایه آن ساخته خواهد شد.

Credit: Toyota

منبع: Motor1

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 755

به "نسل جدید هاچ بک مزدا 2 سال آینده بر پایه تویوتا یاریس عرضه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل جدید هاچ بک مزدا 2 سال آینده بر پایه تویوتا یاریس عرضه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید