نخستین نشست خبری سخنگوی کاخ سفید در دولت بایدن برگزار گردید

به گزارش مجله فازنما، به گزارش خبرنگاران، سخنگوی کاخ سفید در دولت جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا نخستین نشست خبری خود را برگزار کرد.

نخستین نشست خبری سخنگوی کاخ سفید در دولت بایدن برگزار گردید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

بر اساس این گزارش، جنیفر ساکی سخنگوی کاخ سفید در دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن بامداد پنج شنبه اولین نشست خبری این دولت را برگزار نمود.

ساکی در این نشست خبری درباره نخستین دستورات اجرایی رئیس جمهور جدید آمریکا و برنامه های او برای روزهای آینده صحبت کرد.

وی گفت: رئیس جمهور بایدن به ممنوعیت مهاجرتی مسلمانان خاتمه داد و لایحه تغییر قوانین مهاجرتی را به کنگره ارسال کرد.

سخنگوی کاخ سفید دستور دیگر رئیس جمهور آمریکا را بازگشت به سازمان جهانی بهداشت مطرح نمود و اضافه کرد که دکتر آنتونی فائوچی فردا به عنوان سرپرست هیات آمریکایی به صورت مجازی با سازمان بهداشت جهانی ملاقات خواهد نمود.

ساکی همچنین گفت از امروز تمام کسانی که قصد ورود به وسایل حمل ونقل عمومی، ساختمان های فدرال و مکان های عمومی را داشته باشند باید از ماسک تنفسی استفاده نمایند.

وی اضافه کرد که بایدن، آمریکا را به توافقنامه آب و هوایی پاریس بازگرداند و دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا مبنی بر شرایط اضطراری در مرز با مکزیک که با هدف تأمین بودجه برای ساخت دیوار مرزی بود، لغو کرد.

سخنگوی کاخ سفید نخستین تماس خارجی بایدن را با جاستین ترودو نخست وزیر کانادا گفت که قرار است طی آن درباره تصمیم بایدن برای لغو طرح ساخت خط لوله انتقال گاز کی اِستون صحبت گردد.

ساکی در پاسخ به سوالی درباره نامه دونالد ترامپ روی میز بایدن هم با بیان اینکه هنگام خواندن نامه آنجا بوده است، اضافه کرد: من زمانی که نامه را خواند در آنجا بودم، نامه محبت آمیز بود و رئیس جمهور قصد انتشار یکجانبه آن را ندارد.

سخنگوی کاخ سفید از ارائه پاسخ مستقیم به سوالی درباره احتمال بازگشت بایدن به توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام هم اجتناب کرد و گفت: رئیس جمهور از ابتدا معتقد به تشدید محدودیت ها بر برنامه هسته ای ایران بوده است.

وی با اشاره به قصد بایدن برای صحبت با شرکای آمریکا درباره موضوع ایران، اضافه کرد: ایران باید به تبعیت از محدودیت های هسته ای قابل توجه در توافق بازگردد تا بتوانیم در این زمینه پیشرفتی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 848

به "نخستین نشست خبری سخنگوی کاخ سفید در دولت بایدن برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین نشست خبری سخنگوی کاخ سفید در دولت بایدن برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید