نحوه پذیرش دانشجو در دانشکده گردشگری اعلام شد

به گزارش مجله فازنما، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، نحوه پذیرش دانشجو در دانشکده گردشگری اعلام شد.

نحوه پذیرش دانشجو در دانشکده گردشگری اعلام شد

دکتر داود حومینیان شریف آبادی، مسئول راه اندازی دانشکده گردشگری دانشگاه تهران از پیش بینی چهار گروه آموزشی شامل گردشگری ورزشی، مدیریت گردشگری، گردشگری اکوتوریسم و گردشگری و اوقات فراغت در دانشکده گردشگری دانشگاه تهران اطلاع داد و گفت: 11 رشته گرایش که دارای برنامه درسی مصوب هستند در قالب این چهار گروه آموزشی راه اندازی می شوند.

وی از ارائه رشته گردشگری ورزشی رویداد در قالب گروه گردشگری ورزشی اطلاع داد و گفت: راه اندازی رشته گرایش هایی شامل برنامه ریزی گردشگری، مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی جهانگردی، کارآفرینی گرایش گردشگری، جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری گرایش برنامه ریزی مقصد و مدیریت جهانگردی گرایش برنامه ریزی توسعه جهانگردی در قالب گروه آموزشی مدیریت گردشگری پیش بینی شده اند.

مسئول راه اندازی دانشکده گردشگری دانشگاه تهران با اشاره به راه اندازی رشته طبیعت گردی در دو گرایش اکوتوریسم و ژئوتوریسم در گروه آموزشی گردشگری اکوتوریسم اضافه نمود: ارائه رشته مطالعات اوقات فراغت در سه گرایش برنامه ریزی فضایی، فرهنگ و تمدن و مدیریت در گروه آموزشی گردشگری و اوقات فراغت پیگیری می گردد.

وی از مطالعه و برنامه ریزی بر روی 7 گرایش رشته هتلداری جهت راه اندازی در دانشکده گردشگری اطلاع داد و گفت: این گرایش ها شامل مدیریت تجربه میهمان در صنعت هتلداری، مدیریت منابع انسانی در صنعت هتلداری، مدیریت استعدادها در صنعت هتلداری، برنامه ریزی توسعه فردی ویژه کارکنان هتل ها، برنامه ریزی و آموزش کارکنان در هتل ها و مدل های نوین کسب و کار در صنعت هتلداری می گردد.

دکتر حومینیان درباره فرآیند پذیرش دانشجو در این دانشکده تازه تأسیس نیز گفت: پذیرش دانشجو به وسیله کنکور سراسری و استعداد درخشان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خواهد بود. مواد و شرایط امتحانی مطابق برنامه و سرفصل دروس مصوب وزارت علوم انجام خواهد گرفت.

وی با تاکید بر ایجاد رشته های میان رشته ای نو مورد احتیاج کشور با موضوع گردشگری در دانشکده کردشگری دانشگاه تهران، از برقراری ارتباط با سازمان های بین المللی در زمینه آموزش های گردشگری، بسترسازی برای تسهیل فرآیندها و تقویت فعالیت استارتاپ ها در ارائه خدمات گردشگری و طراحی و اجرای بسته دیپلماسی گردشگری جمهوری اسلامی ایران در فضای بین الملل به عنوان بعضی اهدافی نام برد که در کنار هدف اصلی تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه گردشگری به وسیله دانشکده گردشگری دانشگاه تهران دنبال می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 5 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1401 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1425

به "نحوه پذیرش دانشجو در دانشکده گردشگری اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه پذیرش دانشجو در دانشکده گردشگری اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید