مدیرعامل آرامستان های اصفهان بازداشت شد

به گزارش مجله فازنما، معاون پیشگیری از وقوع جرم و پیگیری حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب از بازداشت مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان خبر داد.

مدیرعامل آرامستان های اصفهان بازداشت شد

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد محسنی اژیه گفت: با توجه به دریافت گزارش های متعدد در خصوص دریافت مبالغ غیر متعارف برای ارائه خدمات در سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان و متعاقب مستندسازی و صدور دستورات قضائی، تحقیقات کامل و جامعی از طریق اداره کل اطلاعات استان انجام گرفت.

وی اضافه نمود: بر اساس دلایل متقن و گزارش تنظیمی ضابطان و در راستای جلوگیری از امحاء ادله و استمرار اقدامات مجرمانه، دستور بازداشت مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان صادر شد.

معاون دادستان اصفهان گفت: دریافت وجوه بر خلاف مقررات و بدون مستند قانونی، تضیع حقوق دولت و نهادهای عمومی، اختلاس و تحصیل مال از طریق نامشروع و مداخله در معاملات با شهرداری از جمله موارد اتهامی در پفراینده تشکیل شده است.

وی در این خصوص به اقدام متهم در ماه های خاتمهی دوره مدیریتی برای خرید قبر برای خود و اعضای خانواده اش اشاره کرد و گفت: این اقدام بدون پرداخت عوارض و مبالغ مشارکتی که از سایر خریداران اخذ می شده صورت گرفته و متهم به این امر هم اکتفا ننموده و در این راستا تخفیف هایی که قانونا تنها راجع به مددجویان نهادهای حمایتی بایستی اعمال شود را برای قیمت قبرهایی که پیش خرید نموده بود اعمال نموده است.

محسنی اژیه اضافه نمود: خاتمه دوره تصدی مسئولیت مدیران موجب عدم بررسی و رسیدگی قوه قضائیه به تخلفات و جرایم احتمالی مدیران نبوده و بر اساس دستور دادستان مرکز استان علاوه بر تشکیل پفراینده های کیفری بر اساس ظرفیت های دستورالعمل مربوط به قانون نحوه اجرای اصل 49 قانون اساسی پیگیری های لازم برای اعاده اموال نامشروع مسئولین متخلف در سال های دور هم در دستور کار دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان قرار گرفته است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم و پیگیری حقوق عامه دادستان اصفهان در خاتمه از عموم شهفرایندان خواست تا گزارشات اعلام مفاسد و جرایم را از طریق سامانه سجام قوه قضائیه اعلام و فرایند رسیدگی به آن را به صورت برخط رصد کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1165

به "مدیرعامل آرامستان های اصفهان بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل آرامستان های اصفهان بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید