رویترز: همکاری نظامی آمریکا و کره جنوبی با بن بست روبرو شده است

به گزارش مجله فازنما، در حالی که کره جنوبی پیشنهاد افزایش 13 درصدی پرداخت هزینه نظامیان آمریکایی حاضر در این کشور را پیشنهاد داده اما واشنگتن خواستار افزایش بیشتری شده است.

رویترز: همکاری نظامی آمریکا و کره جنوبی با بن بست روبرو شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که کره جنوبی افزایش 13 درصدی برای پرداخت هزینه نظامیان آمریکایی حاضر در این کشور را پیشنهاد داده اما آمریکا خواستار افزایش بیشتری شده که همین موضوع باعث ایجاد بن بست در ادامه همکاری نظامی آمریکا و کره جنوبی شده است.

به گزارش رویترز، این پیشنهاد در حالی توسط دولت آمریکا رد می شود که بن بست بوجود آمده در سایه شیوع ویروس کرونا ممکن است آمادگی نظامی آمریکا و کره جنوبی را با تهدید روبرو کند.

اما کارشناسان گفته اند که روابط کره جنوبی و آمریکا در خطر بزرگتری قرار گرفته و امکان دارد این ائتلاف با فروپاشی همراه شود.

آمریکا حدود 28 هزار و 500 نیروی نظامی در کره جنوبی مستقر کرده و مدعی است که این نظامیان با هدف ایجاد بازدارندگی در مقابل پیونگ یانگ و ارسال پیام به چین درباره نفوذ و توانایی آمریکا در آسیاست.

ترامپ معتقد است کره جنوبی ثروتمند که اقتصادش از استرالیا نیز بزرگتر است از مزایای حضور نظامی آمریکا در کشور خود بهره می برد و واشنگتن به یک شریک فرا اقیانوسیه ای با درخواست های غیر منطقی از سوی کره جنوبی تبدیل شده است.

این گزارش در حالی منتشر می شود که چند روز پیش اعضای حزب دموکراتیک خلق کره جنوبی با تجمع مقابل یکی از پایگاه های نظامی این کشور خواستار خروج نظامیان آمریکا از کره جنوبی شدند. (جزئیات بیشتر)

مردم کره جنوبی بارها در اعتراض به حضور نظامیان آمریکایی که باعث ایجاد مسائل زیادی در این کشور شده اند، تظاهرات کرده و خواستار خروج ارتش آمریکا از این کشور هستند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 359

به "رویترز: همکاری نظامی آمریکا و کره جنوبی با بن بست روبرو شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: همکاری نظامی آمریکا و کره جنوبی با بن بست روبرو شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید