حواله حل مشکل گوشت و مرغ به آینده

به گزارش مجله فازنما، در حالی که دولت هشت سال برای ساماندهی بازار مرغ و گوشت فرصت داشته و حتی قرارگاه مرغ راه انداخته است اما رئیس جمهور همچنان درباره برقراری ثبات در این بازار در آینده خبر می دهد.

حواله حل مشکل گوشت و مرغ به آینده

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، تأمین گوشت سفید و قرمز در این دولت سرگذشت خوبی نداشته و نوسان قیمت ها در ماه های پایانی دولت نه تنها بهتر نشده که چه بسا شدیدتر شده است. گزارش مرکز آمار نشان می دهد که قیمت گوشت گوسفند و گاو یا گوساله بین حداقل 40 تا 50 درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است. از سوی دیگر قیمت مرغ هم در این دولت به شدت گران شده و از سفره بسیاری از مردم حذف شده است. این روزها مرغ با نرخ مصوب به سختی یافت می شود و قیمت هر کیلو از این کالا در بازار به بالای 30 هزار تومان پرواز کرده است.

این درحالی است که فروردین امسال به دلیل گرانی، کمبود عرضه و صف های طولانی مرغ قرارگاه ساماندهی مرغ راه اندازی شد تا دیگر مردم با مسائل مذکور روبرو نباشند زیرا تشکیل قرارگاه یعنی اینکه قرار است این مرکز از صفر تا صد ماجرای تولید و توزیع مرغ را رصد نماید تا قیمت بالا نرود اما با گذشت سه ماه از تشکیل قرارگاه مذکور، قیمت ها هنوز بالا است و مردم همچنان در آرزوی مرغ دولتی هستند. قیمت گوشت قرمز نیز اغلب روبه افزایش بوده و همین مسئله موجب شده تا این خوراکی پروتئینی تقریبا از سفره بسیاری از طبقات جامعه حذف شود حالا در این شرایط حسن روحانی که روزهای پایانی ریاست جمهوری اش را سپری می کند و طبیعتا می بایست در این روزها ثمره اقداماتش را برای کنترل گرانی ها تشریح کند بازهم به گونه ای سخن می گوید که گویا تازه بر مسند ریاست نشسته و همچنان از بایدها و رفع مسائل در آینده حرف می زند!

حواله به آینده

حسن روحانی دیروز در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار کرد: برنامه ریزی برای اتصال و ایجاد ارتباط پایدار بین حلقه های مختلف زنجیره گوشت و مرغ از ابتدای زنجیره تا انتهای زنجیره و واحد های عرضه، جهت کنترل و کاهش قیمت و تنظیم بازار باید در دستور کار قرار گرفته و با جدیت پیگیری شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1105

به "حواله حل مشکل گوشت و مرغ به آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حواله حل مشکل گوشت و مرغ به آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید