تکلیف دولت برای واگذاری رایگان اراضی خود به منظور تامین مسکن

به گزارش مجله فازنما، خبرنگاران - نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای تمام وزارتخانه ها، موسسات و دستگاه ها و شرکت های دولتی را مکلف به واگذاری رایگان اراضی در اختیار خود به منظور تولید مسکن کردند.

تکلیف دولت برای واگذاری رایگان اراضی خود به منظور تامین مسکن

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، کنندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) و در ادامه بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن، ماده 10 این طرح را تصویب کردند.

بر این اساس، همه وزارتخانه ها، موسسات و دستگاه های دولتی و همچنین شرکت هایی که صد در صد سرمایه و سهام آنها متعلق به دولت است، مکلفند نسبت به واگذاری و تحویل رایگان اراضی در اختیار خود که در چارچوب مکان یابی موضوع ماده (6) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب1387.2.25 قرار می گیرند (به استثناء مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست)، ظرف دو ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون بنا به درخواست وزارت راه و شهرسازی اقدام کنند. ادارات ثبت اسناد و املاک مکلفند پس از اعلام وزارتخانه یادشده ظرف یک ماه نسبت به تفکیک و ثبت انتقال ملک در دفتر املاک و صدور سند مالکیت به نام دولت با کنندگی وزارت راه و شهرسازی اقدام کنند.

تبصره 1 - چنانچه دستگاه­های موضوع این ماده ظرف دو ماه از تاریخ درخواست وزارت راه و شهرسازی نسبت به واگذاری و تحویل زمین و تسلیم اسناد و مدارک آن اقدام نکنند، ادارات ثبت اسناد و املاک موظفند به درخواست وزارت راه و شهرسازی، ظرف یک ماه به ترتیب یادشده اقدام و سند مالکیت جدید را به نام دولت با کنندگی وزارت راه و شهرسازی صادر کنند.

تبصره 2 - زمین های متعلق به وزارت جهادکشاورزی واقع در محدوده و حریم شهرها که بر اساس ماده (12) قانون تشکیل وزارت جهادکشاورزی مصوب 1379.10.10 و قوانین بودجه سنواتی با تصویب هیئت وزیران امکان فروش آنها میسر می گردد، لازم است قبل از ارجاع موضوع به هیأت وزیران، به تأیید وزارت راه و شهرسازی مبنی بر عدم شمول برنامه واگذاری اراضی برای احداث و تولید مسکن برسد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 979

به "تکلیف دولت برای واگذاری رایگان اراضی خود به منظور تامین مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف دولت برای واگذاری رایگان اراضی خود به منظور تامین مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید