بندر افسانه ای سایمونز تاون در کیپ تاون، عکس

به گزارش مجله فازنما، پیاده روی در کنار راستا تاریخی سایمونز تاون، از ایستگاه راه آهن در خیابان سنت جورج به سمت دروازه شرقی کارخانه کشتی سازی مانند سفر در زمان است و انسان را به روزهای ماجراجویی دریانوردان در دریاها می برد. سایمونز، یک شهر بندری در کیپ تاون آفریقای جنوبی است. کشتی هایی در اندازه و اشکال مختلف بادبانی، رزم ناوها، کرجی ها، کشتی دزدان دریایی، و زیردریایی ها، از سال 1741 تا امروز، در سایمونز تاون لنگر انداخته اند. افسانه ها و حماسه های فراوانی مربوط به این کشتی ها وجود دارد: جنگ های دریایی، غنیمت گیری دزدان دریایی، رویارویی با سرزمین های عجیب و غریب، و اخبار غم انگیز از کشتی غرق شده ای در 3000 کیلومتری خط ساحلی آفریقای جنوبی و ...!

بندر افسانه ای سایمونز تاون در کیپ تاون، عکس

اگر پیاده روی را به سمت پایین خیابان سنت جورج (که به آن جاده تاریخی نیز می گویند) ادامه دهید، به ساختمان های تاریخی مربوط به دوره ای دیگر روبرو می شوید. جاده تاریخی از ایستگاه راه آهن تا کارخانه کشتی سازی شرق گسترش یافته و تمام کوچه پس کوچه ها نیز به این کارخانه ختم می شوند. هرچند هلندی ها، این شهر را بنا کردند، اما با ایجاد پایگاه نیروی دریایی سلطنتی در سال 1806، این بندر به بندری افسانه ای تبدیل شد. در این بندر، انگار به گذشته قدم می گذارید و خود را به جای یک ستوان بی باک نیروی دریایی انگلیس هوریشیو نلسون فرض می کنید که ساحل باجِر اچ.ام.اس را ترک کرده و در خیابان ها به دنبال قهوه خانه ای می شود.

موزه های سایمونز تاون

موزه جنگویان عروسکی، نزدیک میدان جیبلی (Jubilee) مجموعه ای از ماشین ها، قطارها، عروسک ها و سربازان را به نمایش می گذارد. موزه نیروی دریایی آفریقای جنوبی، به طرز جالبی، هم مربوط به نیروی دریایی سلطنتی انگلیس و هم نیروی دریایی آفریقای جنوبی می باشد. موزه هریتیج (Heritage)، گذشته غنی اسلامی شهر سایمون را شرح می دهد.

تماشای نهنگ ها را از دست ندهید

یک بلیط قطار به مقصد سایمونز تاون بگیرید و صبح خیلی زود به سمت شهر حرکت کنید. در بین راه حواس تان به دریا باشد. در همه فصول می توانید شیرهای دریایی را در اطراف ببینید، اما تنها در فصل بهار نهنگ ها قابل دیدن هستند. می توانید از دیدن نهنگ های بزرگ شکارچی جنوبی که در امتداد خط ساحلی فالس بای در حال جست وخیر هستند لذت ببرید. پیشنهاد می کنیم از یک دوربین دوچشمی برای دیدن جزئیات بیشتر استفاده کنید یا با یک تور کشتی رانی همراه شوید. آژانس های گردشگری زیادی در شهر هستند که می توانند شما را راهنمایی کنند.

پنگوئن های دوست داشتنی سایمونز

پنگوئن های کوچولوی بامزه و احمق که انگار کت رسمی پوشیدند، یکی از جاذبه های ثابت گردشگری سایمونز تاون هستند. بهترین زمان برای تماشای این کوچولوها، صبح است. می توانید از نزدیک این پرندگان را ببینید و شاید حتی پیروز شوید نوازش شان کنید. جزیره پنگوئن ها، یکی از گرم ترین و امن ترین سواحل این شبه جزیره است.

جزیره سیلز

با 75 هزار پستاندار خزدار، سیلز (به معنی شیرهای دریایی) (Seal Island) واقعا اسم مناسبی برای این جزیره است. بیشتر از این چه می خواهید؟ تماشای نهنگ های بازیگوش و کوسه های بزرگ سفید نیز بسیار هیجان انگیز خواهد بود. حتی در زمستان ممکن است شانس این را داشته باشید که شاهد شکار این شکارچیان ماهر باشید.

پرسه در سایمونز تاون

سایمونز تاون، پر از شگفتی های کوچک است که باید کشف شوند، بهترین برنامه برای سایمونز تاون این است که هیچ برنامه ای نداشته باشید. در خیابان های شهر، فروشگاه های مختلف، موزه های بی تجمل و چیزهای مختلفی پیدا می کنید که در راهنماهای سفر نیامده اند. وقتی خسته شدید، در یکی از رستوران های دوست داشتنی شهر غذایی سفارش دهید و از آن لذت ببرید؛ از جمله رستوران های سایمونز تاون، می توان به رستوران بِرتا، سَلتی سی داگ، رستوران سی فورس و قهوه خانه تبت در گالری سوفیا، اشاره کرد.

کایاک سواری یا زیردریایی

به کسانی که عاشق دریا و هیجان هستند، کایاک سواری یا قایق پارویی را در خلیچ فالس بای پیشنهاد می کنیم. راهنماهای حرفه ای و قایق های ثابت مسخره، تجربه شادی برای شما به ارمغان می آورند. می توانید با این قایق ها به دیدن پنگوئن ها و نهنگ ها بروید. اگر از آن دسته افراد هستید که دوست دارند حداقل یکبار وارد یک زیردریایی شوند و از نزدیک آن را تجربه کنند؛ زیردریایی بازنشسته ساس آسِگای (SAS Assegaai) منتظر شماست تا تجربه ای به یاد ماندنی برای شما به وجود آورد. شگفتی های این بندر افسانه ای هرگز تمام نمی شود.

منبع: گردشبان
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 686

به "بندر افسانه ای سایمونز تاون در کیپ تاون، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بندر افسانه ای سایمونز تاون در کیپ تاون، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید