اروپا از رشد شرکت های عظیم فناوری در بازار جلوگیری می نماید

به گزارش مجله فازنما، به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، اتحادیه اروپا تصمیم دارد با تصویب یک قانون جدید از گسترش بیش از حد پلتفرم های آنلاین یا قدرت دریافت بی رویه آنان برای مقابله با رقبایشان، جلوگیری کند.

اروپا از رشد شرکت های عظیم فناوری در بازار جلوگیری می نماید

با ما سفر کنید و با رزرو تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گفته مارگرت وستاگر، کمیسیونر رقابت این اتحادیه، قانونگذاران خواستار تحقیقاتی در رفتارهای پیشین پلتفرم ها، جریمه ها و شبهات درباره رفتارهای غیر قانونی شرکت های عظیم فناوری هستند.

همچنین رقبای شرکت های عظیم با موانع زیادی روبرو هستند از جمله آنکه مدت زمان زیادی طول می کشد تا شکایات آنالیز و با رفتارهای ضدرقابتی مقابله گردد. این تاخیرها خساراتی جبران ناپذیر به کسب وکارشان می زند.

علاوه بر آن مقامات اتحادیه اروپا تصمیم دارند هفته آینده پیشنهاداتی را منتشر نمایند که به قانونگذاران اجازه می دهد درباره شرکت هایی که سریع رشد می نمایند و قدرت سلطه در بازار می یابند، تحقیقاتی انجام دهند. نمونه ای از این موارد گوگل و فیس بوک هستند.

وستاگر در این باره گفت این روشی آینده نگرانه برای اجرای قوانین رقابت در بازار است. به بیان دیگر ملزومات شرکت های عظیمتر برای عرضه عمومی سهام خود در بورس سختگیرانه تر از رقبای کوچکتر خواهد بود.

حتی ممکن است این ملزومات شرکت های عظیم را مجبور کند اطلاعات را با رقبایشان یا قانونگذاران اتحادیه اروپا به اشتراک بگذارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 753

به "اروپا از رشد شرکت های عظیم فناوری در بازار جلوگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا از رشد شرکت های عظیم فناوری در بازار جلوگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید