آرژانتین 1 - شیلی 1؛ سوپرگل مسی برای پیروزی کافی نبود

به گزارش مجله فازنما، خبرگزاری خبرنگاران- آرژانتین و شیلی برای سومین بازی پیاپی، زورشان به همدیگر نرسید و بازی با تساوی به انتها رسید.

آرژانتین 1 - شیلی 1؛ سوپرگل مسی برای پیروزی کافی نبود

به گزارش خبرنگاران، آرژانتین در نخسیتن بازی مرحله گروهی رقابت های کوپا آمریکا به مصاف شیلی رفت و بار دیگر پیروز به حفظ رجحان نشد تا در نهایت امتیازات میان دو تیم گروه A تقسیم گردد. آنها چند روز پیش در مرحله مقدماتی جام جهانی هم 1-1 مساوی شده بودند. در دقیقه `33 لیونل مسی با یک ضربه ایستگاهی تماشایی دروازه کلودیو براوو را باز کرد تا بعد از چند کوشش ناپیروز اما نزدیک در ضربات ایستگاهی، دروازه شیلی را باز کند.

در دقیقه `57 ضربه پنالتی به دست آمده برای شیلی را آرتورو ویدال زد که با واکنش عالی مارتینز و با یاری تیر دروازه ضربه مهار شد اما توپ برگشتی را ادواردو وارگاس از راه رسید و به گل تبدیل کرد. در ادامه ورود آنخل دی ماریا و پالاسیوس (`67) هم دردی از تیم لیونل اسکالونی دوا نکرد و بازی بار دیگر بعد از 10 دقیقه وقت تلف شده، با تساوی 1-1 به انتها رسید.

در جریان ملاقات آرژانتین و شیلی در دور اول مرحله گروهی کوپا آمریکا، لیونل مسی به زیبایی از روی ضربه آزاد پیروز به گلزنی شد. مسی در شرایطی دروازه شیلی را باز کرد که در دو دوره اخیر کوپا آمریکا مقابل همین تیم، روز خوبی را سپری ننموده بود. ستاره آرژانتینی در فینال کوپا آمریکا 2016 مقابل شیلی در ضربات پنالتی ناکام بود و یک ضربه پنالتی از دست داد. او در رده بندی کوپا آمریکا 2019 نیز به دلیل درگیری با گری مدل با کارت قرمز داور روبرو شد.

در سال های اخیر همواره شایعاتی مبنی بر اتکای بیش از حد تیم ملی آرژانتین به لیونل مسی شنیده می شد اما این بازیکن می گوید باور ندارد که این موضوع حقیقت داشته باشد. این ستاره در مصاحبه خود با اوله در این باره گفت: تیم ملی در هیچ مقطعی به من وابسته نبود. همواره کوشش می کنیم تیمی قدرتمند باشیم. همواره گفته ایم که اگر تیم قدرتمندی نباشیم، پیروزی و رسیدن به اهدافمان سخت خواهد بود. به نظرم تبدیل به تیم قدرتمندی شده ایم. بیشتر بازیکنان فعلی سال ها در کنار هم کار نموده اند.

قبلا در کوپا آمریکا بازی نموده ایم و تجربه حضور در این تورنمنت را به دست آورده ایم. هنوز در حال تمرین کردن هستیم و به نظرم در راستا درستی قرار داریم. حضور در تیم ملی بسیار ویژه است. همه چیز حضور در تیم ملی همواره ویژه بوده است. از بازی های محبت آمیز گرفته تا انتخابی ها، کوپا آمریکا، جام جهانی و... هیچوقت تصور نمی کردم در این تعداد بازی برای تیم ملی به میدان بروم. روز به روز پیش می رفتم و کوشش کردم همواره در تیم ملی باشم و بهترین عملکردم را داشته باشم.

این دوره از کوپا آمریکا قرار بود به طور مشترک به میزبانی کلمبیا و آرژانتین برگزار گردد اما در نهایت به خاطر اعتراضات داخلی در کلمبیا و موج جدید کرونا در آرژانتین، برزیلی ها میزبانی مسابقات را بر عهده دریافتد. لیونل مسی می گوید در خصوص کرونا دریافت نگرانی زیادی دارد اما می گوید کار چندانی از بازیکنان برای کنترل شرایط بر نمی آید. او در این باره گفت:

همه ما در خطر ابتلا به کرونا قرار داریم. نگران این موضوع هستیم. باید مراقب خودمان باشیم و هر کاری به ما گفته شده انجام دهیم. مقابل سایر تیم ها قرار می گیریم و همین موضوع هم خطر ابتلا به کرونا را بیشتر می نماید. هر کاری ممکن است انجام می دهیم تا مبتلا نشویم اما در بیشتر مواقع این موضوع به ما بستگی ندارد و کرونا دریافت ما ممکن است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1106

به "آرژانتین 1 - شیلی 1؛ سوپرگل مسی برای پیروزی کافی نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرژانتین 1 - شیلی 1؛ سوپرگل مسی برای پیروزی کافی نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید