4 قانون پیاده روی برای حفظ و تقویت استحکام استخوان ها!

به گزارش مجله فازنما، این نکته ثابت شده است که پیاده روی می تواند با تقویت استخوان های لگن، شکستگی های مربوط به این ناحیه از بدن را تا 30 درصد کاهش دهد.

4 قانون پیاده روی برای حفظ و تقویت استحکام استخوان ها!

به گزارشprevention؛ شما می توانید تنها با چند ترفند ساده و انجام آن ها به طور منظم، از استخوان هایتان بیشتر محافظت کنید و خطر ابتلا به پوکی استخوان و شکستگی های ناشی از آن را کاهش دهید.

در اینجا برخی از راه های بی خطر و موثر برای انجام پیاده روی به منظور تقویت استخوان ها معرفی شده است. البته به شرط این که شما پیاده روی را حداقل 5 بار در هفته و به مدت 30 دقیقه در هر بار انجام دهید.

افزایش سرعت در راه رفتن: انجام ورزش های شدید بهترین راه برای تقویت استخوان ها است، اما شاید شما نتوانید این ورزش های سنگین را همیشه انجام دهید.

پس یک انتخاب برای شما وجود دارد که راحت تر است و آنهم این که سریع راه بروید. مطالعات نشان داده در میان زنانی که در دوران بعد از یائسگی به سر می برند، آن هایی که حداقل چهار بار در هفته پیاده روی تند دارند، نسبت به کسانی که تفریحی پیاده روی می کنند، خطر شکستگی استخوان لگن شان کمتر است.علاوه بر این پیاده روی با سرعت زیاد انتخاب بسیار خوبی برای افرادی است که کمردرد یا مشکل مفاصل دارند.

پیاده روی به سمت عقب: تغییر جهت حین پیاده روی یعنی قدم برداشتن به پهلو یا قدم برداشتن به سمت عقب می تواند تاثیر مشابه ورزش های با شدت بالا را برای افزایش چگالی استخوانی داشته باشد.

در هر جلسه پیاده روی، 30 ثانیه از پهلو ها قدم بردارید، 30 ثانیه هم به سمت عقب بروید، روی پاشنه ها و پنجه ها. سعی کنید این الگو را هر سه تا پنج دقیقه تکرار نمایید.

پریدن: بنا به مطالعات فرم خاصی از پرش می تواند در زنان پیش از سن یائسگی، باعث تقویت استخوان ها شود. زنان 25 تا 50 ساله ای که 20 بار متوالی، دو بار در روز می پرند، چگالی استخوان لگن شان به اندازه چشمگیری بعد از چهار ماه افزایش می یابد. شما باید بپرید و سپس پیش از پرش بعدی، 30 ثانیه استراحت کنید.

راه رفتن در شیب رو به بالا: یک راه عالی برای افزایش فشار مفید روی استخوان ها، بالا و پایین رفتن از پله ها یا سربالایی است. اگر اطراف تان جهت های سربالایی زیادی دارید، کافیست دو یا سه بار پله ها یا سربالایی ها را بالا و پایین کنید.

می توانید از پله های بیرونی یک ساختمان بزرگ استفاده کنید و یا از تردمیل کمک بگیرید. صرف چند دقیقه زمان برای بالا و پایین رفتن، تاثیرات شگفت انگیزی روی چگالی استخوان ها دارد.

منبع: ایرنا

منبع: فرارو
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1318

به "4 قانون پیاده روی برای حفظ و تقویت استحکام استخوان ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 قانون پیاده روی برای حفظ و تقویت استحکام استخوان ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید