یک مسئول : نمک به زخم مردم نپاشید، هر مسئله ای پیش می آید گردن قاچاق نیندازید، بروید به سراغ احتکارها و دلالی ها!

به گزارش مجله فازنما، حسن نیری، مدیر کل روابط عمومی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مصاحبه با برنامه زنده سلام، صبح بخیر رادیو ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر قاچاق جوجه یک روزه و پایین آمدن سطح فراوری گفت: متاسفانه این موضوع در بین بعضی مسئولان در حوزه مدیریت موضوع وزارتخانه ها و نهادهای خودشان پیش می آید، باب شده است که مسائل خود را به سمت قاچاق برده و این موضوع را مطرح می نمایند.

یک مسئول : نمک به زخم مردم نپاشید، هر مسئله ای پیش می آید گردن قاچاق نیندازید، بروید به سراغ احتکارها و دلالی ها!

به گزارش خبرنگاران ، در خصوص جوجه ریزی، بحث قاچاق جوجه و مرغی که بخواهد در بازار تاثیرگذار باشد نداریم. اینها را مطرح نکنند. مردم متوجه این قضایا خواهند شد.

وی اضافه کرد: اینکه نمی توانیم، مرهمی روی زخم مردم باشیم، نمک بر زخم شان نپاشیم. در دی ماه، در اصفهان 12 میلیون قطعه جوجه ریزی شده و این رقم در فروردین ماه، به 6 میلیون قطعه رسیده است. این کمبود جوجه ریزی، چه ربطی به قاچاق دارد. آن مرغدار باید بگوید. ما یک مقداری قاچاق جوجه آن هم به ندرت در اسفند ماه داشتیم. قاچاق جوجه اینطور نیست که با کانتینر و از مبادی غیر رسمی و با حیوانات چهارپا آن را حمل کرد.

نیری اعلام نمود: خیال مردم در باب قاچاق مواردی که با زندگی روزمره شان ارتباط دارد، راحت باشد. باید بگویم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کار با تمام همت خود اقدامات خود را انجام می دهد و حالا در خصوص بحث قاچاق جوجه باید مجددا تاکید کنم، به هیچ عنوان ما قاچاق جوجه که بخواهد کمبود در داخل کشور ایجاد کند و روی قیمت تاثیر بگذارد، نداشتیم و نداریم.

مدیر کل روابط عمومی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید نمود: باید به سراغ احتکار، دلالی ها و واسطه ها بروید و از آنها بپرسید.وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در خصوص گوشت قرمز هم این مسایل را مطرح نموده و می گویند دام به صورت زنده قاچاق می گردد، مطرح نمود: ما کلا 70 میلیون راس دام در داخل کشور داریم. از این جمع، می گوییم 60-50 هزار و کسانی که بدبین هستند، می گویند 100 هزار. یک محاسبه کنید، می گردد یک درصد. چرا گرانی گوشت گوسفند و گاو را گردن قاچاق می اندازند؟ در دی ماه، عرض یک هفته قیمت گوشت گوسفند از 130 هزار به 90 هزار رسید. بعد گفتیم، دیدید؟ چه شد این قضیه؟

لازم به ذکر است، برنامه سلام، صبح بخیر، به تهیه کنندگی حسین معصومی و گویندگی سعید توکلی، هر روز صبح ساعت 6:30 به صورت زنده از شبکه رادیویی ایران، قابل دریافت است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1015

به "یک مسئول : نمک به زخم مردم نپاشید، هر مسئله ای پیش می آید گردن قاچاق نیندازید، بروید به سراغ احتکارها و دلالی ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مسئول : نمک به زخم مردم نپاشید، هر مسئله ای پیش می آید گردن قاچاق نیندازید، بروید به سراغ احتکارها و دلالی ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید