گردشگری روستایی شاهراه رشد مالی است

به گزارش مجله فازنما، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، گردشگری روستایی شاهراه رشد مالی است.

گردشگری روستایی شاهراه رشد مالی است

برای سفر با تور ارزان لحظه آخری پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

داستان چیست؟

مهمترین مورد در این زمینه، گردشگری پایدار و مسئولانه است که باید با رعایت اصول عدالت اجتماعی و مالی و با احترام کامل به محیط زیست و فرهنگ ها انجام گردد. این نوع گردشگری، می تواند به نیروی محرکه برای یاری به اقتصادهای روستایی وابسته به کشاورزی تبدیل گردد و غالبا توسط مزارع خانوادگی کوچک در مناطق حاشیه ای تعیین می گردد که درآمد اندکی در این زمینه دارند.

گردشگری روستایی باید برای آموزش شیوه های جدید ارتباط با یکدیگر و طبیعت استفاده گردد. بنابراین، سفر به مقصد روستایی می تواند حمایت نماینده کار محلی و مزارع کوچک باشد که فعالیت آنها با قوانین طبیعت سازگار است.

روز دنیای گردشگری سال 2020، با موضوع گردشگری و توسعه روستایی نقش مهمی که گردشگری در ایجاد فرصت های خارج از شهرهای عظیم و حفظ و ترویج فرهنگ و میراث در سراسر دنیا دارد را برجسته کرد. سال جاری فرصتی برای ارتقای توان گردشگری برای ایجاد فرصت های شغلی در این زمینه خواهد بود. همچنین، می تواند شامل پیشرفت و برجسته سازی نقش منحصربفرد گردشگری در حفظ و ارتقای میراث طبیعی و فرهنگی و مهار مهاجرت شهری باشد.

گردشگری و توسعه روستایی، توانایی منحصربفرد این بخش را در ایجاد توسعه مالی و فراهم آوردن فرصت هایی در خارج از شهرهای عظیم، از جمله جوامع دور ایجاد می نماید.

پیرامون گردشگری روستایی شاهراه رشد مالی است باید بدانید که گردشگری به جوامع روستایی یاری می نماید تا میراث طبیعی و فرهنگی منحصربه فرد خود را حفظ و از پروژه های حفاظت، از جمله حفاظت از گونه های در معرض خطر، سنت ها یا غذاهای محلی ازدست رفته حمایت نمایند.برای بسیاری از جوامع روستایی، گردشگری به معنای فرصت است. گردشگری روستایی می تواند شغل و توانمندسازی مالی ازجمله برای زنان و جوانان فراهم کند.

سفر به جوامع روستایی، توانایی محافظت و ارتقای محیط طبیعی و فرهنگ و میراث را می دهد و گردشگران نیز از تجربیات بی نظیر روستایی لذت خواهند برد.

در سال 2020 اهمیت این بخش را برای آن جوامعی جشن می گیرد که از این راه، جامانده اند. برای تعداد بیشماری از جوامع روستایی در سراسر دنیا، گردشگری پیشگام اشتغال و فرصت هاست.

توسعه به وسیله گردشگری می تواند جوامع روستایی را زنده نگه دارد. تخمین زده شده که تا سال 2050، 68 درصد از جمعیت دنیا در مناطق شهری زندگی نمایند و این در حالی است که 80 درصد از افرادی که در حال حاضر در فقر شدید زندگی می نمایند، خارج از شهرها هستند.

شرایط روستاها برای جوانان سخت است، زیرا جوانان در جوامع روستایی سه برابر بیشتر از افراد مسن، بیکار هستند و گردشگری می تواند شاهراه نجات آنان باشد و به جوانان فرصتی برای تامین زندگی بدون مهاجرت به شهرهای دیگر ارائه کند.

هر بحران عظیمی، فرصت هایی برای بازنگری در سیستم های مختلف ایجاد می نماید و می تواند آنها را در برابر شوک های بعدی مقاوم تر کند. این امر در خصوص مناطق روستایی نیز صادق است.

در بعضی از کشورها، مناطق روستایی به عنوان محلی موقتی، اما امن برای ساکنان شهری محسوب می شوند. نگاهی عمیق تر نشان می دهد که همه گیری می تواند الگوی مصرف و فراوری، عادات کاری از راه دور و اشکال تحرک را تغییر دهد و ممکن است فرصت های جدیدی برای رشد پایدار در مناطق روستایی ایجاد کند.

بازنگری دنیای شدن زنجیره های فراوری نیز می تواند فرصت های جدیدی را در بعضی مناطق روستایی ایجاد کند. بااین حال، کسب وکارهای روستایی و ساکنان این مناطق با فشارهای زیادی، از جمله فشارهای ناشی از بیماری همه گیر و اقدامات مرتبط با مهار بیماری روبرو شده اند.

ویژگی های جمعیتی (داشتن سهم بالاتر از جمعیت سالمند)، ویژگی های جغرافیایی (مسافت بیشتر برای دسترسی به مراکز بهداشتی درمانی)، کاهش کارکنان و امکانات بهداشتی درمانی، عاملی است که می تواند در پاسخگویی به بیماری همه گیر در این مناطق اختلال ایجاد کند. علاوه بر این، کاهش تقاضا در بعضی از بخش ها ازجمله معدن کاری و گردشگری به شدت به اقتصاد روستایی ضربه خواهد زد.

شناسایی فرصت ها

بحران همه گیری بیماری کووید- 19 باعث تسریع در استفاده از ابزارهای دیجیتالی شده است. استفاده از دورکاری، آموزش از راه دور و خدمات الکترونیکی، عاملی مهم در این زمینه است. به ویژه در مناطق روستایی که مسافت و زمان رفت وآمد، طولانی تر است، این موضوع بسیار اهمیت دارد و می تواند عاملی برای جذابیت مناطق روستایی گردد. در مناطق روستایی، افزایش ارتباطات، می تواند فرصت های بیشتر برای کار، همکاری و یکپارچگی منطقه ای بین مناطق روستایی و اطراف آن ها ایجاد کند.

بنابراین، شیوع بیماری کووید- 19، ممکن است انگیزه رشد شرکت ها و مشاغل جدیدی باشد که راه چاره های دیجیتالی ارائه دهند و شهرها و مناطق روستایی را به روش یکپارچه تری به هم متصل نمایند.

بدلیل تمرکز بالای مشاغل در مناطق عظیم شهری، استفاده از شبکه های توزیع از راه دور، می تواند ارتباط بین مناطق روستایی و شهری را افزایش دهد. فرصت دیگر، می تواند مربوط به تغییر در اولویت های اجتماعی و سیاست، نسبت به خدمات مجاورت، مصرف محلی بیشتر و بازیابی صنایع راهبردی باشد. ممکن است تغییر در عادات خرید به نفع کالاها و سایت های گردشگری محلی باشد و مشاغل کوچک محلی را به فراورینمایندگان عمده تبدیل کند.

بعنوان مثال، ازنظر گردشگری، مقصدهای پرجمعیت ممکن است کاهش زیادی در گردشگری داشته باشند و این در حالی است که مقاصد کوچکتر ممکن است محبوبیت بیشتری پیدا نمایند.

این تغییرات، همچنین می تواند به نفع انتقال به سمت اقتصاد کربن صفر باشد. در واقع، مناطق روستایی برای انتقال محیط زیست و انرژی از دو طریق بسیار مهم هستند؛ نخست، بخشهای مالی روستایی ازجمله کشاورزی، معدن و جنگلداری، انتشار دهنده های مهم گازهای گلخانه ای هستند. کاهش فراوری گازهای گلخانه ای در این بخش ها برای جلوگیری از بدترین تاثیرات تغییرات آب وهوایی و حفاظت از تنوعی زیستی، اگرچه ازنظر مالی مقرون به صرفه نیست، اولویت اصلی در سالهای آینده خواهد بود.

دوم، مناطق روستایی اکثریت قریب به اتفاق، زمین، آب و سایر منابع طبیعی را در خود دارند که برای جذب دی اکسید کربن(CO2)، ارائه خدمات سیستم زیست محیطی و حفاظت از تنوع زیستی اساسی هستند.

انتها، این بحران، فرصتی را به جوامع روستایی می دهد تا بتوانند شبکه های محلی و ساختارهای تعاونی خود را برای روبروه با شوکهای مالی آینده، تحریک و تقویت نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 638

به "گردشگری روستایی شاهراه رشد مالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری روستایی شاهراه رشد مالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید