چین برنده مناقصه قرارداد توسعه میدان گازی عراق شد

به گزارش مجله فازنما، وزارت نفت عراق روز سه شنبه (31 فروردین ماه) خاطرنشان کرد که شرکت سینوپک چین پیروز به دریافت قرارداد طرح توسعه میدان گازی منصوریه عراق شد.

چین برنده مناقصه قرارداد توسعه میدان گازی عراق شد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

عراق پارسال قرارداد توسعه این میدان گازی با گروهی به رهبری شرکت ملی نفت ترکیه را لغو و از شرکت های جهانی فعال در حوزه انرژی برای شرکت در مناقصه توسعه میدان منصوریه دعوت کرد.

وزارت نفت عراق در بیانیه ای اظهار داشت: سینوپک در مناقصه ای که روز سه شنبه در وزارت نفت عراق در بغداد برگزار شده بود، برنده شد.

در این بیانیه آمده است: شرکت دولتی میدلند اویل عراق با سینوپک در توسعه میدان منصوریه همکاری خواهد نمود.

بر اساس این قرارداد 25 ساله، سینوپک 49 درصد از سهام این میدان نفتی را در اختیار خواهد داشت و 51 درصد سهام آن در اختیار شرکت میدلند اویل خواهد بود.

دراین بیانیه به نقل از احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق آمده است: سینوپک به عراق در جمع آوری و فرآوری گاز از این میدان یاری می نماید و فراوری آن را به 300 میلیون فوت مکعب در روز می رساند، این رقم به عنوان مقدار فراوری هدف این میدان نفتی معین شده است.

هیچ جدول زمانی برای این پروژه ارائه نشده است.

گاز برداشتی از این میدان خوراک نیروگاه های برق بغداد و استان دیاله را تامین خواهد نمود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1016

به "چین برنده مناقصه قرارداد توسعه میدان گازی عراق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین برنده مناقصه قرارداد توسعه میدان گازی عراق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید