چین، آمریکا را به اخاذی متهم کرد

به گزارش مجله فازنما، ایسنا نوشت:سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه تهدید واشنگتن را مبنی بر رویارویی پکن با انزوای بین المللی در صورت عدم موافقت با یک تحقیق دیگر درباره منشاء کرونا اخاذی و تهدید محض خواند.

چین، آمریکا را به اخاذی متهم کرد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، روز یکشنبه جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت، واشنگتن فشار بیشتری بر چین وارد میکند تا درباره منشاء کروناویروس تحقیق کند و تاکید نمود که پکن در صورت عدم همکاری با انزوا روبرو خواهد شد.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: اظهارات طرف آمریکایی اخاذی و تهدید محض است. چین نارضایتی عمیق خود را ابراز نموده و عمیقا مخالف آن است و ما هرگز این را نمپذیریم.

او تاکید نمود، چین از زمان شروع پاندمی کرونا درباره این مساله شفاف و باز عمل نموده است و بدون پیش شرط تجربیاتش را با دیگر کشورها در زمینه جلوگیری و پیشگیری از این پاندمی، تشخیص و درمان به اشتراک گذاشته است. او به پذیرش دو تیم کارشناسی بین المللی از طرف سازمان جهانی بهداشت اشاره نمود.

این سخنگو با بیان اینکه تشخص منشاء کرونا مساله ای علمی است و نباید خودسرانه سیاسی گردد، گفت: اظهاراتی مبنی بر اینکه چین به تحقیقات نه گفت، کاملا بی اساس است. اظهاراتی مبنی بر اینکه چین با انزوای بین المللی روبرو خواهد شد، ارعاب عامدانه است.

اوایل سال جاری، سازمان جهانی بهداشت یک کمیسیون حقیقت یاب راهی ووهان کرد و در آنجا کارشناسان به آنالیز یک آزمایشگاه، بیمارستانها و بازارها پرداختند تا شاید نشانه ای از منشاء ویروس کرونا بیابند. آنها به نتیجه رسیدند که نشت از این آزمایشگاه کاملا غیرمحتمل است و این ویروس عمدتا از خفاش ها و به وسیله حیوانات واسطه به انسانها منتقل میگردد. در پی این تحقیق، واشنگتن ابراز نگرانی کرد که آیا چین اطلاعات خام در خصوص کرونا را به موقع در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار داده باشد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1157

به "چین، آمریکا را به اخاذی متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین، آمریکا را به اخاذی متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید