پیش بینی تداوم آلودگی هوای تهران تا بامداد فردا

به گزارش مجله فازنما، معاون اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به اینکه گرد و خاک جاری در تهران منشا داخلی دارد و سرچشمه آن اطراف البرز است، اضافه کرد: با توجه به هشدار های صادر شده تا بامداد فردا (4 مرداد) آلودگی هوا خواهیم داشت.

پیش بینی تداوم آلودگی هوای تهران تا بامداد فردا

به گزارش ایسنا، در روزگاران گذشته وقتی بحث آلودگی هوا به میان می آمد در ذهنمان فصل پاییز و زمستان و موقع وارونگی دما تداعی می شد، اما چند وقتی است که آلودگی هوا دیگر مختص به فصل های سرما نیست و در بهار و تابستان هم به صورت کم سابقه ای دامن گیر شهر شده است، به طوری که از اول بهار تا به امروز 51 روز ناسالم برای گروه حساس،6 روز ناسالم و یک روز بسیار ناسالم و 2 روز خطرناک در تهران ثبت شده است.

ساعت 2 بامداد امروز (3 مردادماه) نیز شاخص کیفیت هوای تهران به 357 رسید ودر شرایط خطرناک نهاده شد. ساعت بامداد یکشنبه (2 مردادماه) تیز تهرانی ها هوای بسیار ناسالم با شاخص 203 تنفس کردند.

مازیار غلامی درباره آلودگی هوای تهران طی روز های اخیر اظهار کرد: طبق هشدار صادر شده مبنی بر وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید و خیزش گردوخاک از عصر روز یکشنبه (2 مردادماه) تا دوشنبه (3 مردادماه) دراستان تهران، برای غروب امروز هم در بعضی ساعت ها وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی می گردد.

وی درباره شدت آلودگی هوای امروز گفت: شدت آلودگی هوای امروز همانند روز گذشته پیش بینی می گردد. هرچند که به طور دقیق همان شاخص و همان مقدار نیست، اما تقریبا مشابه روز گذشته خواهد بود و غلظت آلودگی هوا ناشی از خیزش گرد و خاک تا فردا صبح (4 مردادماه) در سطح تهران باقی خواهد ماند.

معاون اداره کل هواشناسی استان تهران در انتها توضیح داد: این آلودگی هوا منشا داخلی دارد و از اطراف تهران و البرز نشات می گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1401 بروزرسانی: 9 مرداد 1401 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1510

به "پیش بینی تداوم آلودگی هوای تهران تا بامداد فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی تداوم آلودگی هوای تهران تا بامداد فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید