پیام مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی در سی و چهارمین سالروز بمباران شیمیایی سردشت

به گزارش مجله فازنما، مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی به مناسبت سی و چهارمین سالگرد حمله شیمیایی به شهر سردشت، پیام ویدئویی صادر کرد.

پیام مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی در سی و چهارمین سالروز بمباران شیمیایی سردشت

به گزارش خبرنگاران، فرناندو آریاس مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی در این پیام خود با اشاره به اینکه 28 ژوئن در سازمان منع سلاح های شیمیایی روز رسمی بزرگداشت قربانیان حمله شیمیایی به سردشت است، خاطرنشان ساخت: من در ایران و لاهه در کنار این قربانیان بوده و با درد و احساسات آنها همدردی کرده ام و مایلم از طرف سازمان منع سلاح های شیمیایی عمیق ترین همدردی و همبستگی خود را با مردم سردشت ابراز کنم.

آریاس با بیان اینکه نفرت جهانی نسبت به حملات شیمیایی، به امضای کنوانسیون سلاح های شیمیایی توسط جمع کثیری از کشورهای جهان در سال 1993 کمک شایانی کرد، افزود: این سالگرد غم انگیز، فرصت مهمی است تا جامعه بین المللی برای محکومیت مشترک سلاح های شیمیایی مجدداً متحد گردد.

دبیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی ضمن یادآوری اینکه: تا به امروز 193 کشور عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی هستند و بیش از 98 درصد از جمعیت جهان تحت حمایت این کنوانسیون زندگی می کنند. تأکید کرد برای جامعه بین المللی حیاتی است که تعهد خود را نسبت به کنوانسیون و هدف والای آن مبنی بر جهان عاری از سلاح های شیمیایی تجدید نماید.

به گفته این مقام بین المللی، قربانیان سردشت و همه کسانی که درد و رنج ناشی از سلاح های شیمیایی را تجربه کرده اند، سزاوار احترام و همبستگی همه ما هستند.

سازمان منع سلاح های شیمیایی هر سال در نشست سالانه کشورهای عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی نسبت به کلیه قربانیان سلاح های دهشتناک شیمیایی ادای احترام می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1104

به "پیام مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی در سی و چهارمین سالروز بمباران شیمیایی سردشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی در سی و چهارمین سالروز بمباران شیمیایی سردشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید