پورحاجت: مسکن فقط با تفکیک وزارت راه به سامان می رسد

به گزارش مجله فازنما، دبیر کانون سراسری انبوه سازان با انتقاد از بی برنامگی دولت و وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن،گفت: بخش مسکن فقط با تفکیک وزارت راه و شهرسازی به سامان می رسد.

پورحاجت: مسکن فقط با تفکیک وزارت راه به سامان می رسد

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، فرشید پورحاجت اظهار کرد: مهم ترین دلیل افزایش مداوم قیمت مسکن، بی برنامگی دولت و وزارت راه و شهرسازی طی 10 سال اخیر به خصوص در 7 سال گذشته است.

وی با تاکید بر این که رشد قیمت مسکن هیچ ارتباطی به بازار بورس ندارد، توضیح داد: متاسفانه نه برنامه ای برای فراوری مسکن و نه برنامه ای جهت احیاء و نوسازی بافت های فرسوده وجود ندارد.

وی با بیان این که برنامه مشخصی هم برای مسکن روستایی نداریم، اضافه نمود: تنها کاری که در رابطه با بخش مسکن انجام می شود، گفت وگوهای متعدد در رسانه ها توسط مسئولان و اعلام این است که شرایط مسکن بهبود می یابد!

دبیر کانون سراسری انبوه سازان تاکید نمود: واقعیت این است که بخش مسکن کشور حال و روز خوشی ندارد و سرمنشاء این نابسامانی به 10 سال قبل و ادغام وزارتخانه های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی برمی شود.

پورحاجت گفت: حدود یک دهه قبل دچار یک اشتباه استراتژیک شدیم و آن تشکیل وزارت راه و شهرسازی بود که مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی یکی از موافقان این ادغام بود.

وی اضافه نمود: عظیم ترین مشکل صنعت ساختمان ایران بی مسئولیتی و بی برنامگی است. هم اکنون طیف عظیمی حدود 700 تا 800 هزار مهندس آموزش دیده مجرب در کشور داریم اما متاسفانه به دلیل همان بی برنامگی از این ظرفیت استفاده نکرده ایم.

وی با بیان این که طی 7 سال اخیر هیچ عزمی برای حل مشکل مسکن کشور وجود نداشته است، توضیح داد: در یکسال آخر دولت دهم نیز عزمی در این رابطه وجود نداشت. متاسفانه دیدگاه عدم دخالت دولت در بخش مسکن بلای جان این حوزه شده است. دولت باید در جهت تسهیل گری امور ساخت و ساز در این بخش ورود پیدا کند تا شاهد رونق فراوری مسکن و به تبع آن کاهش قیمت تمام شده باشیم.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 667

به "پورحاجت: مسکن فقط با تفکیک وزارت راه به سامان می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورحاجت: مسکن فقط با تفکیک وزارت راه به سامان می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید