ونزوئلا صادرات دام زنده را پس از 120 سال شروع کرد

به گزارش مجله فازنما، رئیس جمهوری ونزوئلا با اعلام خبر اولین صادرات دام زنده این کشور پس از 120 سال گفت: این موضوع در راستای سیاست صادرات حداکثری بخش کشاورزی سرزمین بولیواری صورت می گیرد تا ونزوئلا را به کشوری صادرکننده تبدیل کند.

ونزوئلا صادرات دام زنده را پس از 120 سال شروع کرد

نشریه اولتیماس نوتیسیاس ونزوئلا امروز (پنجشنبه) به نقل از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور نوشت: ونزوئلا چهارشنبه این هفته اولین محموله دام زنده به ظرفیت یک میلیون و 600 هزار کیلو گوشت گاو را به عراق صادر کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا با بیان اینکه این کشور از 120 سال گذشته تا به امروز چنین صادراتی را نداشته اظهار داشت: صادرات حداکثری را به میزان 30 درصد محصولات مجاز نموده ام تا جایگزین سرمایه و تولیدات بیشتر برای کشور گردد و از این طریق سرزمین بولیواری را به کشوری صادرکننده تبدیل کنیم.

وی توضیح داد که ونزوئلا پس از برزیل، آرژانتین و کلمبیا چهارمین کشور دارنده رمه های بزرگ گاوداری در آمریکای جنوبی است که باید از این ظرفیت خود استفاده کند.

مادورو همچنین در حاشیه پروژه ای تولیدی با اشاره به موفقیت این کشور در صادرات 40 هزار تن گونه های دریایی در سال 2020 به بعضی کشورهای اروپایی و آسیایی همچون فرانسه، اسپانیا، تایلند، چین و ... اظهار داشت: امور صادراتی و تولیدی در راستای رئوس 9 گانه سیاست صادرات حداکثری بخش کشاورزی ونزوئلا صورت می گیرد؛ مأموریتی که برای مطالعه و آنالیز دقیق تر به مجلس شورای ملی خواهد رفت تا به عنوان قانونی ملی برای کشور ثبت گردد.

ویلمار کاسترو سوتلدو وزیر کشاورزی ونزوئلا نیز در یک گفتگوی تلویزیونی ضمن اعلام خبر صدور دام زنده به عراق گفت: ونزوئلا صادرات گاو را پس از یک قرن و اندی (از اواخر قرن 19) با تیمی از تمام موسسات از سر گرفته است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 602

به "ونزوئلا صادرات دام زنده را پس از 120 سال شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونزوئلا صادرات دام زنده را پس از 120 سال شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید