واحدهای مسکونی نسبت به حوادث گاز و برق بیمه می شوند

به گزارش مجله فازنما، خبرنگاران: براساس مصوبه نمایندگان مجلس واحدهای مسکونی نسبت به حوادث گاز و برق بیمه می شوند.

واحدهای مسکونی نسبت به حوادث گاز و برق بیمه می شوند

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار مجلسی خبرنگاران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز مجلس و در بیست و یکمین جلسه رسیدگی به بخش های هزینه ای لایحه بودجه 93، بندهای الف، ب و ج تبصره 15 را مورد آنالیز و تصویب قرار دادند.

نمایندگان در بند الف تبصره 15 صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح را مکلف کردند از محل تمام اعتبارات پیش بینی شده مندرج در قانون بودجه کل کشور که پس از طی مراحل در اختیار آنها قرار می گیرد به انضمام دیگر منابع داخلی خود و سایر منابع حاصل از سرمایه گذاری ها، حقوق جاری سالانه را برای بازنشستگان، موظفین و مستمری بگیران خود تامین کند.

بهارستان نشینان همچنین در بند ب این تبصره، صندوق تامین اجتماعی را موظف کردند کارگزاران و پیمانکاران حقیقی و افراد حقوقی و سایر افرادی که به عنوان کارگر یا تحت هر عنوان دیگری طرف قرارداد مخابرات روستایی هستند(موضوع جزء(و) بند(16) قانون بودجه سال 1389 کل کشور) را پس از واریز حق بیمه سهم کارگر توسط کارگزار و پیمانکار(کارگر) و تا زمان فروش سهام مدیریتی براساس قانون تامین اجتماعی و قانون کار تحت پوشش بیمه قرار دهند.

وکلای ملت در این بند از تبصره 15 مصوب کردند وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی، ملزم به برطرف مسائل اجرای بند(64) قانون بودجه سال 1391 کل کشور مرتبط با کارگزاران مخابرات روستایی هستند و شرکت متولی(شرکت مخابرات ایران) مکلف به استمرار بیمه و قرارداد مستقیم با کارگران، پیمانکاران و کارگزاران روستایی طبق شرایط و ضوابط مقرر در قانون کار هستند.

رعایت شرایط و ضوابط مقرر در قانون کار مانع از استمرار پرداخت حق بیمه موضوع این بند نمی گردد.

نمایندگان در بند ج این تبصره، به هریک از وزارتخانه های نفت و نیرو که پیش از این مجوز داده بودند تا به وسیله شرکت های تابعه ذیربط در هر 2 ماه به ترتیب مبلغ هزار ریال و تا 500 هزار ریال از هر واحد مسکونی شهری اخذ نمایند، مصوب کردند این مبلغ جهت بیمه خسارات اقتصادی و جانی اعم از فوت و نقص عضو و جبران هزینه های پزشکی ناشی از انفجار، آتش سوزی و مسمومیت مشترکین شهری و روستایی گاز و برق به وسیله شرکت های بیمه صرف گردد و انتخاب شرکت بیمه گذار توسط برگزاری مناقصه انجام گردد.

بهارستان نشیان در تبصره بند ج تبصره 15 لایحه بودجه، وزارتخانه های نفت و نیرو را موظف کردند گزارش عملکرد این بند شامل منابع دریافتی، هزینه های پرداختی به شرکت های بیمه و خسارت های پرداختی به مشترکین اعم از شهری و روستایی را هر6 ماه یک بار به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ارائه نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 285

به "واحدهای مسکونی نسبت به حوادث گاز و برق بیمه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واحدهای مسکونی نسبت به حوادث گاز و برق بیمه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید