هوای تهران باز هم آلوده؛ گروه های حساس مراقب باشند

به گزارش مجله فازنما، با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز (29 آذر) با افزایش ترافیک صبحگاهی و سکون جو، در بیشتر منطقه ها کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

هوای تهران باز هم آلوده؛ گروه های حساس مراقب باشند

به گزارش ایسنا، پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می دهد که در صبح امروز (29 آذر ماه) هم زمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از سکون جو و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی می ماند. به تدریج با رشد ناپایداری جوی و احتمال بارش باران تا اواخر وقت دوشنبه تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می گردد که کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد را در پی خواهد داشت.

با کاهش نسبی تندی باد تا صبح روز سه شنبه (30 آذر ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی برمیزان غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

در طول روز به تدریج تندی باد افزایش پیدا می نماید و پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت سه شنبه (30 آذرماه) ادامه خواهد یافت و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها پیش بینی می گردد.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 124 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 105 و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1349

به "هوای تهران باز هم آلوده؛ گروه های حساس مراقب باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران باز هم آلوده؛ گروه های حساس مراقب باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید