نیروهای حفتر ترکیه را تهدید به شکستی سخت کردند

به گزارش مجله فازنما، یکی از مسئولان ارتش ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر تأکید کرد اگر ترکیه بخواهد خط قرمز را در لیبی زیرپا بگذارد در معرض شکست سختی قرار خواهد گرفت.

نیروهای حفتر ترکیه را تهدید به شکستی سخت کردند

به نقل از سایت ارم نیوز، خالد المحجوب، از مسئولان ارتش ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر گفت: ترکیه می خواهد از خط قرمزی که عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر در سرت و الجفره مشخص کرده عبور کند. اگر ترکیه این کار را بکند شکست سختی خواهد خورد. سرت و الجفره اکنون هدف ترکیه هستند و می خواهد از طریق آن به منطقه هلال نفتی برسد.

وی اضافه نمود: دولت توافق ملی لیبی با نتایج نشست برلین و مذاکره برای رسیدن به توافق مخالفت کرد برای همین مقابله مستقیم و نظامی راهکار است. توافقی که میان دولت وفاق و ترکیه انجام شد یک توافق ملی نیست بلکه یادداشتی است که فائز السراج، نخست وزیر این دولت و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه آن را امضا کرده اند.

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه جمعه در جریان سفر به طرابلس به نیروهای دولت وفاق ملی وعده پیروزی داد.

در این راستا روزنامه البیان امارات نوشت که اردوغان می خواهد لیبی را به مرکز عملیات و پایگاهی برای تروریسم تبدیل کند که هدف نخست آن پیشروی به سمت کشورهای عربی و اروپایی است.

این روزنامه نوشت: روز به روز اهداف خطرناک ترکیه در لیبی فاش می شود. در هر تنشی در منطقه جای پای ترکیه را می بینیم. ترکیه می خواهد از این تنش برای دستیابی به دستاوردهایی استفاده کند. اردوغان زمانی که فکر کرد جهان عربی بلندپروازی ها و ائتلاف های خصمانه اش را فراموش کرده و زمانی که فکر کرد ناتو از رویکردهایش حمایت می کند اشتباه بزرگی کرد. طرح عثمانی جدیدی که در مقابل دروازه های ادلب فروپاشید امروز در مقابل دروازه های سرت لیبی از بین می رود. اردوغان امروز هیچ هم پیمانی ندارد و کاملا محاصره شده است و در هر حالت شکست خواهد خورد.

این روزنامه نوشت: لیبی گورستان استعمار عثمانی و غربی بود و خاتمه رویاهای اردوغان در منطقه خواهد بود. اراده لیبیایی ها قوی تر از تمام جنایت های ترکیه است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 506

به "نیروهای حفتر ترکیه را تهدید به شکستی سخت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای حفتر ترکیه را تهدید به شکستی سخت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید