نماینده یزد: فیلتر اینستاگرام صحت ندارد

به گزارش مجله فازنما، جوکار در پاسخ به خبرنگاران از لازمه توسعه انواع گردشگری خصوصاً گردشگری سلامت در یزد یاد کرد و درمورد فیلترینگ اینستاگرام گفت: من خود در فضای مجازی و اینستاگرام صاحب صفحه و فعالیت هستم، پس چگونه می توانم دغدغه فیلتر داشته باشم؟

نماینده یزد: فیلتر اینستاگرام صحت ندارد

به گزارش ایسنا؛ محمدصالح جوکار در نشست امروز خود با اصحاب مطبوعات با بیان این که گردشگری سلامت یکی از لازمه های استان یزد به تعداد می رود، توضیح داد: باید زیرساخت های مربوط به این نوع گردشگری را در یزد مهیا کنیم و در عین حال نباید بگذاریم با سهل انگاری این صندلی و ظرفیت یزد برای تبدیل شدن به قطب گردشگری سلامت از دست برود.

وی با اشاره به این که شرایط کرونا اسکان شبانه گردشگران در استان یزد را افزایش داده است، گفت: صندلی ما در صنعت گردشگری امروز بسیار خوب تعریف شده و باید زیرساخت ها را فراهم کنیم که جامعه هتل داران هم بیش از این آسیب نبینند.

وی اضافه کرد: در این فرایند، فعالان گردشگری هم پرشورتر به فعالیت خود بپردازند تا حتی با توسعه این صنعت، بار بعضی آسیب ها و آلایندگی ها را از استان برداریم.

جوکار با بیان این که یکی از دغدغه های فراکسیون گردشگری که یزدی ها در مجلس ایجاد کردند، تقویت و رشد صنعت گردشگری است، توضیح داد: قرار شده رویکرد مجلس که توسعه و رشد گردشگری است را به جدیت بیشتر دنبال کنیم و استان یزد که یک شهر جهانی است از این مزایا، بیش از پیش بهره مند گردد.

وی با اشاره به شرایط دو سال گذشته در کشور ناشی از شیوع کرونا و تضعیف بخش گردشگری، گفت: گرچه پیش بینی می گردد تا سرانجام سال جاری به شرایط عادی برسیم، اما ضرورت دارد در این زمینه برنامه داشته و هدفمند پیش برویم.

این مسئول توضیح داد: این احساس ناامیدی که در بین فعالان گردشگری دیده می گردد باید تغییر کند و امیدوارانه به فعالیت خود بپردازند.

وی در ادامه به پیگیری مسائل مربوط به تعرض آب انتقالی به یزد با جدیت اشاره نمود و گفت: باید در این باره متولیان و بانیان امر جوابگو باشند و به طور جد این مقوله را پیگیری می کنیم.

این مسئول در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد شفافیت مسائل مربوط به آب هم توضیحاتی را ارائه کرد.

جوکار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت موضوع آب برای مردم استان یزد به اسم یک دغدغه جدی، گفت: تا زمانیکه در موضوع آب به پایداری نرسیم نمی توان از آینده روشن یزد صحبتی کرد لذا تامین آب به اسم اولویت نمایندگان استان است.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با انتقاد از تعرض به خط آب انتقالی به یزد در شرق اصفهان، گفت: امیدوار هستیم که این شرایط تکرار نگردد.

وی به پییگری حقوقی این مسئله اشاره نمود و گفت: با توجه به اشرافیت دستگاه های اطلاعاتی کشور، جای سوال است چرا ممانعت برای تخریب صورت نمی گیرد؟

وی با بیان این که تا به امروز بار ها خط انتقال تخریب شده و از جیب مردم برای تعمیر هزینه شده است، توضیح داد: چرا دستگاه قضا در این زمینه برخورد جدی ندارد در حالی که هویت عاملان تخریب و حتی تخریب نمایندگان کاملا تعیین است و از سویی مردم در خطه ای از کویر دچار سختی و مشقت هستند و بخشی از خوراک صنعت استان همجوار را تامین می نمایند.

جوکار به مطالبه گری به اسم یکی از اهداف متولیان این مسئله در اصفهان اشاره نمود و گفت: به هیچ وجه این مسئله نباید نادیده گرفته گردد چرا که خط انتقال در منطقه ای عبور نموده که بیشترین تهدید را دارد.

وی به انتشار محتوا های غلط در فضای مجازی اشاره نمود و گفت: از نمایندگان اصفهان دعوت میکنیم تا برای آنالیز به استان بیایند و ببینند به واسطه کم آبی از آبیاری قطره ای و از چاه های داخلی است که قابلیت شرب هم ندارد، بهره می گیریم.

رئیس مجمع نمایندگان استان با بیان این که در حال حاضر کمتر از نصف آب تخصیصی به یزد می رسد و هر سال به بهانه های مختلف از این سهمیه کم شده است، گفت: آب مصرفی امروز مردم یزد ترکیبی از آب انتقالی و منابع داخلی یزد است که کیفیت چندانی هم ندارد، اما با این وجود مردم نجیب یزد این آب را به اسم شرب مصرف می نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به خبرنگاران در مورد فیلترینگ اینستاگرام هم توضیح داد: بعضا شایعاتی را در مورد فیلترینگ فضای مجازی مطرح می نمایند در حالی که صحت ندارد.

وی اضافه کرد: من خود در فضای مجازی و اینستاگرام صاحب صفحه و فعالیت هستم، پس چگونه می توانم دغدغه فیلتر داشته باشم؟

وی گفت: اطمینان می دهم که مسئله فیلترینگ نه تنها اینستاگرام بلکه دیگر فضا های مجازی نخواهیم داشت بلکه در پی توسعه فضای مجازی هستیم.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1164

به "نماینده یزد: فیلتر اینستاگرام صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده یزد: فیلتر اینستاگرام صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید