نامزد ریاست سیا قبلا هدایایی از سفیر عربستان دریافت نموده است

به گزارش مجله فازنما، کاندیدای پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای ریاست سی آی ای در سندی که از او خواسته شده بود هدایای دریافتی گذشته اش را ذکر کند، خاطرنشان کرد هدایایی از سفیر عربستان در واشنگتن دریافت نموده است.

نامزد ریاست سیا قبلا هدایایی از سفیر عربستان دریافت نموده است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه خبری سی ان ان اظهار داشت، ویلیام برنز، کاندیدای پیشنهادی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای ریاست آژانس اطلاعات مرکزی این کشور (سی آی ای) در سندی که از او خواسته شده بود هدایای دریافتی گذشته اش را ذکر کند، اظهار داشت پیشتر هدایایی از سفیر عربستان در واشنگتن دریافت نموده است.

سندی که از برنز خواسته بود تمامی هدایای دریافتی خود را اعلام کند و ارزش آن به 100 دلار می رسد، کمی قبل از شروع نشست آنالیز موافقت یا عدم موافقت با کاندیداتوری او برای ریاست سی آی ای، به کمیته امور اطلاعاتی کنگره آمریکا ارائه شد.

برنز در سند یاد شده اظهار داشت که در پنج سال گذشته بلیت سفر دسته جمعی به مسابقات سوپر بول به ارزش تقریبی هزاران دلار به عنوان هدیه از طرف سفیر عربستان در واشنگتن دریافت نموده است.

هیچ مدرکی دال بر اینکه برنز با قبول این هدیه در طول ریاست خود بر موسسه صلح بین المللی کارنگی اقدام نادرستی انجام داده، وجود ندارد اما این هدیه در میان هدایای مختلفی که او دریافت نموده، برجسته است.

ویلیام برنز در سال های 2011 تا 2014 در دولت باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا معاون وزیر خارجه این کشور بود، او در سال های 2005 تا 2008 نیز سفیر آمریکا در روسیه و در سال های 1998 تا 2004 سفیر این کشور در اردن و همچنین در سال های 2001 تا 2005 معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 912

به "نامزد ریاست سیا قبلا هدایایی از سفیر عربستان دریافت نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزد ریاست سیا قبلا هدایایی از سفیر عربستان دریافت نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید