ضرب الاجل یک ماهه استاندار چهار محال به مدیرعامل کارخانه خمیرمایه ناغان

به گزارش مجله فازنما، استاندار چهارمحال و بختیاری در گفتگوی دولت و بخش خصوصی مدیرعامل کارخانه خمیر مایه ناغان را ملزم به رعایت استاندارد های محیط زیستی نمود در غیر اینصورت کارخانه تعطیل خواهد شد

ضرب الاجل یک ماهه استاندار چهار محال به مدیرعامل کارخانه خمیرمایه ناغان

به گزارش خبرنگاران- چهار محال و بختیاری، اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مدیرعامل کارخانه خمیرمایه ناغان تا پایان خردادماه فرصت دارد استانداردهای محیط زیستی را رعایت و میزان آلودگی این کارخانه را تا حد مجاز و استاندارد پایین بیاورد، در غیر اینصورت از فعالیت این کارخانه جلوگیری و این واحد پلمب خواهد شد.

اهلیت سرمایه گذار باید توسط دستگاه های متولی سنجیده شود

عباسی ظهر امروز یکشنبه دوم خرداد ماه در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اهلیت سرمایه گذار باید توسط دستگاه های متولی از جمله سازمان صمت، جهادکشاورزی، شرکت شهرک های صنعتی و ... سنجیده شود، اظهار کرد: اگر پس از تائید اهلیت و آغاز به کار سرمایه گذار، تخلف و سوء استفاده ای رخ دهد آن زمان باید دستگاه قضایی به مسئله ورود و به پفراینده رسیدگی کند.

به هیچکس اجازه داده نخواهد شد اراضی واگذار شده در امر سرمایه گذاری بلوکه شود

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: پس از واگذاری اراضی به سرمایه گذار باید فرآیند سرمایه گذاری توسط دستگاه های اجرایی پیگیری شود، نباید اجازه بدهیم که اراضی واگذار شده برای مباحث تولید و اشتغال توسط سرمایه گذار بلوکه شود.

وی در خصوص طرح پرورش ماهیان سردآبی و گرم آبی در دریاچه سد کارون چهار به صورت همزمان، گفت: مسائل فنی مربوط به پرورش ماهی در حیطه اختیارات سازمان دامپزشکی است و این سازمان باید بی خطر بودن این موضوع را تائید کند، استعلامات باید در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ داده شود.

کارخانه خمیر مایه ناغان باعث آلودگی و گلایه مردم منطقه شده

عباسی در ادامه با اشاره به شرایط کارخانه خمیرمایه ناغان در شهرستان اردل، گفت: پساب این کارخانه در سالیان اخیر، آلودگی بسیاری به محیط زیست وارد کرده است و این مسئله همواره محل گلایه مردم منطقه بوده، متاسفانه با وجود تذکرات و معین مهلت برای کاهش آلودگی، این امر تا به امروز محقق نشده است.

ضرب الاجل یک ماهه به مدیرعامل کارخانه خمیرمایه ناغان جهت اجراء استانداردهای لازم

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مدیرعامل کارخانه خمیرمایه ناغان تا پایان خرداد ماه فرصت دارد استانداردهای محیط زیستی را رعایت و میزان آلودگی این کارخانه را تا حد مجاز و استاندارد پایین بیاورد، در غیر اینصورت از فعالیت این کارخانه جلوگیری و این واحد پلمب خواهد شد، نمی توان به بهانه صادرات و تولید اجازه فعالیت به واحدی داد که پساب آن موجب آلودگی زیست محیطی می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرک صنعتی شهرکرد با مشکل تامین آب شرب روبرو شده است، گفت: نمی توان از تانکرهای سازمان مدیریت بحران برای آبرسانی به این شهرک استفاده کرد، زیرا این تانکرها در حال حاضر مسئولیت آبرسانی سیار به روستاهای استان را بر عهده دارند، شرکت شهرک های صنعتی برای حل مشکل اقدام به اجاره و خرید تانکر کند.

عباسی خاطر نشان کرد: پس از کش و قوس های فراوان و با پیگیرهای لازم، بحث آسفالت جاده ورودی شرکت شهرک های صنعتی شهرکرد حل شد و عملیات اجرایی از امروز آغاز می شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان با بیان اینکه سرمایه گذار احداث شهرک صنعتی خصوصی در خانمیرزا از فرایند سرمایه گذاری انصراف داده است، گفت: این شهرستان تازه تاسیس نیازمند یک شهرک صنعتی است، بنابراین شرکت شهرک های استان فرایند احداث شهرک صنعتی عمومی را در این منطقه پیگیری کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1098

به "ضرب الاجل یک ماهه استاندار چهار محال به مدیرعامل کارخانه خمیرمایه ناغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب الاجل یک ماهه استاندار چهار محال به مدیرعامل کارخانه خمیرمایه ناغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید