سخنگوی ستاد کرونا: امروز واکسن کرونا به حدود 3 هزار نفر تزریق شد

به گزارش مجله فازنما، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: واکسن کرونا به حدود 3 هزار نفر تزریق می گردد و واکسیناسیون داوطلبانه و رایگان است.

سخنگوی ستاد کرونا: امروز واکسن کرونا به حدود 3 هزار نفر تزریق شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هیچ فرقی بین مسئولان و مردم عادی نیست و همه بر اساس اولویت بندی واکسن دریافت می نمایند.

رئیسی در ادامه اعلام کرد: امروز حدود 3 هزار نفر واکسن کرونا تزریق کردند و دوز دوم واکسن کرونا 21 روز بعد تزریق می گردد که با دوز اول متفاوت است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: اثربخشی واکسن کرونا 91.6 درصد است و بیش از 90 درصد ایمنی ایجاد می نماید و تا ایمنی نهایی یک تا 1.5 ماه زمان احتیاج است.

او ادامه داد: افراد بعد از واکسیناسیون باید همچنان ماسک بزنند زیرا برای شکست کرونا و ایمنی جمعی باید بیش از 50 میلیون نفر واکسینه شوند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: همه اطلاعات واکسیناسیون در اختیار همه خواهد بود و افراد به زودی می توانند از اولویت خود با خبر شوند.

به گفته این مقام مسئول، هدف گذاری ما واکسیناسیون یک میلیون و 300 در فاز نخست تا خاتمه سال 99 است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: 8 میلیون و 700 هزار نفر سالمند داریم که بالای 65 سال هستند و در اولویت دوم و گروه 16 تا 64 سال با بیماری زمینه ای در اولویت بعدی قرار دارند. 30 بهمن 100 هزار دوز و 10 اسفند 300 تا 400 هزار دوز واکسن اسپوتنیک وی روسیه وارد خواهد شد.

رئیسی با بیان اینکه واکسن اسپوتنیک وی از نظر کم عارضه بودن و اثربخشی جزو سه واکسن برتر دنیاست ادامه داد: 16 میلیون و 800 هزار دوز واکسن از کواکس خریداری نموده ایم و واکسن استرازنکا فراوری هند از سبد کواکس تا حدود یک ماه دیگر وارد خواهد شد.

او اعلام کرد: تعهدنامه کتبی برای عوارض واکسن از مردم نمی گیریم و واکسن کرونا داوطلبانه و رایگان تزریق می گردد. اول واکسن پاستور، بعد رازی و بعد برکت به دست ما خواهد رسید.

رئیسی گفت: فاز یک واکسن برکت به خاتمه رسیده است و این واکسن در انتظار مجوز شروع فاز 2 قرار گرفته است و اواخر بهار به فراوری نیمه صنعتی و تیر ماه فراوری صنعتی خواهد رسید. واکسن وزارت دفاع در آستانه دریافت مجوز فاز انسانی قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 889

به "سخنگوی ستاد کرونا: امروز واکسن کرونا به حدود 3 هزار نفر تزریق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی ستاد کرونا: امروز واکسن کرونا به حدود 3 هزار نفر تزریق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید