درخواست طلاق به خاطر بخشش اموال

به گزارش مجله فازنما، بخشش ارثیه، زندگی زوج میانسال را به نابودی کشاند. مرد میانسال وقتی تمام اموالش را وقف خیریه کرد، زندگی مشترکش به دادگاه کشیده شد. این زوج درخواست طلاق توافقی خود را به قاضی دادگاه خانواده تهران ارائه کردند.

درخواست طلاق به خاطر بخشش اموال

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، همسر این مرد وقتی در مقابل

قاضی دادگاه خانواده نهاده شد، گفت: 33سال پیش با مجتبی ازدواج کردم. این همه سال در کنار هم زندگی کردیم، ولی تازه همسرم را شناخته ام.

او کاری با من و فرزندانش کرد که قابل بخشش نیست. چند روز پیش بود که متوجه شدم مجتبی من و بچه هایمان را دوست ندارد. چند وقت پیش او با ما دعوا کرد. درگیری ما شدید شد. تا جایی که پسرم از خانه قهر کرد و رفت. بعد از آن شوهرم عصبانی شد. گفت دیگر ما را نمی خواهد. او به همه ما گفت هیچ سهمی از اموال او نخواهیم داشت. فکر می کردم از روی عصبانیت این حرف ها را می زند؛ ولی او تنها به خاطر یک دعوای خانوادگی و قهر با من و فرزندانم، تمام اموالش را وقف خیریه کرد. اولش تصور کردیم این کار را انجام نمی دهد.

گفتم یک حرفی زده است و هیچ وقت به آن عمل نمی کند. ولی چند روز بعد متوجه شدم تمام اموالش را بخشیده است. او وصیت نامه ای تنظیم کرد و من و فرزندانم را از ارث محروم کرد. او نوشت من و فرزندانم هیچ سهمی از ارثیه او نخواهیم داشت. وقتی این موضوع را فهمیدیم، برایمان معین شد او خانواده را برای همواره از زندگی اش حذف نموده است. از این اختلافات و مسائل خانوادگی همواره پیش می آید. ولی شوهرم بدترین انتقام را از ما گرفت. او کاری کرد که قابل بخشش نیست. همین شد که من به پیشنهاد فرزندانم تصمیم گرفتم برای همواره از این مرد جدا شوم و با فرزندانم زندگی کنم. ما هیچ کدام دیگر نمی خواهیم مجتبی را ببینیم. آقای قاضی مشکل ما بخشش اموال نیست. خدا را شکر وضع اقتصادی فرزندانم خوب است و به ارث پدرشان هیچ نیازی ندارند؛ اما انجام این کار از روی انتقام و نادیده دریافت ما در زندگی اش باعث شد از رفتار و تصمیم او عصبانی شویم.

در ادامه شوهر این زن نیز به قاضی گفت: آقای قاضی همسرم فقط این کار مرا می بیند. در صورتی که در این سال ها همواره عذابم دادند. از این که همسر و فرزندانم مرتب به خاطر ارث و میراث و اموال من به جان هم می افتادند، خسته شده بودم. آنها مرا هم آزار می دادند. من یک پسر دارم و سه دختر که همواره به خاطر پول و ثروت جلوی چشم من بر سر ارث و میراث می جنگند. همسرم هم همین طور. خیلی وقت است که به من اهمیتی نمی دهد. من سال هاست از طرف خانواده ام طرد شده ام. در واقع خودم به تنهایی زندگی می کنم. برای همین با خودم گفتم بهتر است اموالم را به خیریه ببخشم. با این کار هم کار خیری نموده ام و هم خانواده ام را از این همه جنگ برای ارثیه نجات دادم. حالا هم می خواهم از همسرم جدا شوم. او برود و با فرزندانش زندگی کند. آنها چون می دانند دیگر از من ارثی به آنها نمی رسد، برای همین تصمیم به جدایی گرفته اند.

در سرانجام نیز قاضی سعی کرد این زوج را از جدایی منصرف کند، ولی وقتی اصرار آنها را دید رسیدگی به این پرونده را به جلسه آینده موکول کرد و از این زوج خواست در این فرصت پیش آمده با یک مشاوره خانواده مشورت نمایند.

به مسائل خانوادگی یکطرفه نگاه نکنید

سارا شقاقی، روان شناس در این باره می گوید: طلاق تجربه تلخی است که امکان دارد در هر سنی اتفاق بیفتد. این پدیده فقط در میان زوج های جوان رخ نمی دهد.

زوج های میانسال یا سالخورده هم هستند که پس از سال ها زندگی مشترک تصمیم به جدایی می گیرند تا بقیه عمر خود را به تنهایی بگذرانند. معمولا اختلاف سلیقه قدیمی، سکوت به خاطر فرزندان، تفاوت های شخصیتی زوج ها و تغییرات خلقی پس از سال ها زندگی مشترک، می تواند از عوامل رایج جدایی در سنین بالا باشد. طلاق در دوران سالمندی اغلب دلایل خاص خود را دارد.

اختلاف و مسئله ای است که از سال ها قبل به وجود آمده و به مرور زمان زندگی زوج را تحت تاثیر قرار داده است. از طرف دیگر افزایش سطح فرهنگ و دانش و تکنولوژی در جامعه باعث شده افراد در سنین بالا نگاهی جدید به زندگی داشته باشند.

در این پرونده این زوج از قبل مسائلی داشته اند که مانند آتش زیر خاکستر بود، تصمیم یکطرفه شوهر برای بخشش اموالش و نادیده دریافت خانواده اش به این آتش دمید و باعث شلعه ور شدن آن شد.

این اتفاق هم سرانجامی جز درخواست جدایی نداشت. زوجین در هر سنی برای تصمیم گیری درباره زندگی نباید یکطرفه به موضوع نگاه نمایند و همواره طرف مقابل را در نظر بگیرند.

سیما فرهانی - تپش، ضمیمه حوادث روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 834

به "درخواست طلاق به خاطر بخشش اموال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست طلاق به خاطر بخشش اموال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید