خبرنگاران کرایه ناوگان حمل ونقل عمومی پایتخت از امروز چهارشنبه افزایش یافت

به گزارش مجله فازنما، تهران- خبرنگاران- نرخ کرایه وسایل حمل ونقل عمومی شهر تهران از امروز /چهارشنبه/ اول اردیبهشت 1400 متناسب با مصوبه شورای اسلامی شهر و ابلاغیه فرمانداری تهران، افزایش یافت.

خبرنگاران کرایه ناوگان حمل ونقل عمومی پایتخت از امروز چهارشنبه افزایش یافت

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران، طبق مصوبه شورای اسلامی شهر و با تایید و ابلاغ فرمانداری تهران از امروز اول اردیبهشت ماه افزایش نرخ های جدید تاکسی، بلیت مترو و اتوبوس اعمال شد.

نرخ های جدید بلیت مترو

بر این اساس، نرخ بلیت های مترو تهران حداکثر 25 درصد افزایش یافت که بلیت تک سفره داخل شهری برابر با 2 هزار تومان، بلیت تک سفره حومه برابر با 2 هزار و 300 تومان، بلیت تک سفره هشتگرد برابر با 6 هزار تومان و بلیت تک سفره فرودگاه امام خمینی (ره) برابر با 10 هزار تومان است.

همچنین افزایش نرخ کارت بلیت های مبلغ دار، متناسب با مسافت طی شده حداکثر تا 20 درصد بهای بلیت تک سفره شد.

به منظور تشویق مسافران به استفاده از مترو در جهت کاهش آلودگی هوا، به مسافرانی که در ایستگاه های مترو واقع در محدوده طرح ترافیک از مترو استفاده می کنند نسبت به اعمال ضریب کاهشی تا 10 درصد و به مسافرانی که در ایستگاه های مترو واقع در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا از مترو استفاده می کنند نسبت به اعمال ضریب کاهشی تا پنج درصد علاوه بر اعمال سایر ضرایب کاهشی، اقدام می شود.

همچنین اگر مسافران نسبت به ارائه مدارک احراز هویت در هنگام خرید یا شارژ کارت بلیت مبلغ دار اقدام کنند تا پنج درصد ضریب کاهشی برای آن ها اعمال می شود.

نرخ های جدید بلیت اتوبوس

حداکثر نرخ کرایه خطوط اتوبوسرانی شهر تهران نیز تا سقف 35 درصد در حالی اعمال شد که متوسط افزایش نرخ در مجموع از 25 درصد نباید فراتر برود.

همچنین نرخ کرایه خطوط مینی بوسرانی شهر تهران در سال 1400 برابر 90 درصد نرخ کرایه خطوط اتوبوسرانی (بر مبنای طول خطوط) اعمال شد.

نرخ کرایه جابجایی مسافر از طریق سرویس های دربستی در شهر و حومه شهر تهران، معادل 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

براساس قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب 1397، ارائه خدمات جابجایی به افراد معلول شدید با مترو و اتوبوس، رایگان است و همچنین نرخ کرایه خودروهای مرکز خدمات حمل و نقل درون شهری سامانه جانبازان، معلولان و مدارس استثنایی نیز به شرح جدول زیر است.

درضمن شهروندان می توانند نرخ های جدید بلیت خطوط اتوبوسرانی را از سایت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به آدرس https://bus.tehran.ir در روزهای آینده مشاهده کنند.

نرخ جدید کرایه تاکسی

بر اساس مصوبه شورای شهر نرخ کرایه های تاکسی تا سقف 35 درصد از امروز افزایش و سه برچسب نرخ کرایه تاکسی داخل خودرو نصب شد.

بر اساس این گزارش، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران مجاز است نرخ کرایه در نوبت شب از ساعت 22 الی 6 بامداد را با اعمال ضریب افزایشی حداکثر 20 درصد نرخ های مصوب محاسبه و اعمال کند.

بر این اساس رانندگان تاکسی حداکثر می توانند سه مسافر و رانندگان ون هفت مسافر را سوار کنند و اضافه سوار کردن مسافران به دلیل شرایط کرونا تخلف است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1010

به "خبرنگاران کرایه ناوگان حمل ونقل عمومی پایتخت از امروز چهارشنبه افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرایه ناوگان حمل ونقل عمومی پایتخت از امروز چهارشنبه افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید