خبرنگاران کاخ سفید: واکسن نمی تواند شیوع ویروس کرونا در آمریکا را کاهش دهد

به گزارش مجله فازنما، تهران- خبرنگاران- در حالیکه چشمان بسیاری به توزیع هرچه زودتر واکسن کرونا است، گروه ویژه کاخ سفید بامداد پنجشنبه گفت که ممکن است واکسن شیوع ویروس کرونا را تا اواخر ماه بهار کاهش ندهد.

خبرنگاران کاخ سفید: واکسن نمی تواند شیوع ویروس کرونا در آمریکا را کاهش دهد

به گزارش خبرنگاران از نشریه هیل، گروه ویژه کاخ سفید به فرمانداران ایالت های آمریکا هشدار داد که واکسیناسیون ویروس کرونا تا اواخر بهار باعث جلوگیری از گسترش بیماری کووید 19 نخواهد شد و خواهان اصرار ایالت ها بر دیگر اقدامات کاهش دهنده شد.

گروه ویژه کاخ سفید در گزارش هفتگی خود به ایالت ها گفت، تا زمانیکه 100 میلیون آمریکایی مبکوششده به طور کامل ایمن نشوند که این امر تا اواخر بهار طول خواهد کشید، اجرای واکسن فعلی به طور قابل ملاحظه ای از انتشار ویروس، بستری شدن در بیمارستان یا مرگ و میر جلوگیری نمی کند.

در گزارش گروه ویژه کاخ سفید آمده است که تغییر رفتار و سیاست های کاهش دهنده تهاجمی تنها ابزار گسترده پیشگیری است که ما باید برای مقابله با این موج زمستانی استفاده کنیم.

گزارش هشدار دهنده گروه ویژه کاخ سفید در حالی منتشر می گردد که آمریکا احتمالا در روزهای آینده دو واکسن فایزر و مدرنا را تصویب خواهد نمود.

در ادامه کوشش شرکت های داروسازی در دنیا برای ساخت واکسن کرونا تا به امروز دو شرکت فایزر و بایون تک پیشگامان فراوری واکسن کووید19 میزان کارآیی واکسن مشترک خود را 95 درصد گفتند. این میزان برای واکسن اسپوتنیک که در روسیه فراوری شده، بیش از 90 درصد اعلام شده است.

شرکت سینوفارم، یکی از بزرگترین شرکت های داروسازی چین گفت به دنبال اخذ مجوزهای قانونی از مقامات دولتی این کشور برای عرضه واکسن کووید19 ساخت این شرکت به بازار است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون 15 میلیون و 594 هزار و 534 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و بیش از 239 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

شمار بهبودیافتگان نیز بیش از 9 میلیون نفر گزارش شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 769

به "خبرنگاران کاخ سفید: واکسن نمی تواند شیوع ویروس کرونا در آمریکا را کاهش دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاخ سفید: واکسن نمی تواند شیوع ویروس کرونا در آمریکا را کاهش دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید