خبرنگاران کاخ سفید:ایران موضوع همکاری متقابل با روسیه است

به گزارش مجله فازنما، نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی کاخ سفید در حالی که از اظهارات ضد پوتین رئیس جمهوری آمریکا ابراز تاسف نکرد، از نقاط همکاری با روسیه سخن گفت که یکی از آنها برنامه هسته ای ایران بود.

خبرنگاران کاخ سفید:ایران موضوع همکاری متقابل با روسیه است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، جن ساکی روز پنج شنبه در نشست خبری روزانه خود این مطلب را مطرح نمود و اضافه نمود: بایدن و پوتین مطمئناً دیدگاه های متفاوتی در خصوص کشورهای متبوع خود و چگونگی تعامل در دنیا دارند.

وی ادامه داد: اما جایی برای موافقت درباره همکاری متقابل وجود دارد که باید به راه خود ادامه دهیم. همانطور که در بخشی از نظرات رئیس جمهور پوتین ذکر شد، به دنبال راه های کار مشترک باشید.

سخنگوی کاخ سفید اضافه نمود: زمینه های علایق متقابل وجود دارد؛ پیمان استارت جدید که برای پنج سال تمدید کردیم. بدیهی است روسیه عضو گروه 1+5 است که در حال آنالیز چگونگی منع دستیابی ایران به سلاح اتمی هستیم.

ساکی اظهار کرد: بنابراین ما اطمینان داریم که می توانیم به دنبال راه هایی برای منافع ملی متقابل باشیم. اما رئیس جمهور قصد ندارد وقتی نگرانی دارد به طور گفتار یا عمل عقب نشینی کند.

وی گفت: سفیر ما در مسکو حضور دارد و او با روس ها تعامل دارد. دیپلماسی برای همه روابطمان حتی با دشمنان نخستین گام است.

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا بایدن از آنچه که درباره پوتین گفته، پیشیمان است، اظهار کرد:خیر، او یک پاسخ صریح به یک سوال صریح داد.

ساکی در پاسخ به این سوال که چرا محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را به عنوان قاتل نمی نامید، گفت: نمی خواهم امروز در این سالن، اسامی قاتل ها را اضافه کنم.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 944

به "خبرنگاران کاخ سفید:ایران موضوع همکاری متقابل با روسیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاخ سفید:ایران موضوع همکاری متقابل با روسیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید