خبرنگاران نیمی از مستاجران وام ودیعه مسکن گرفتند

به گزارش مجله فازنما، تهران- خبرنگاران- نزدیک به 150 هزار نفر، معادل نیمی از مستاجران توانستند تا خاتمه آذرماه وام ودیعه مسکن دریافت نمایند.

خبرنگاران نیمی از مستاجران وام ودیعه مسکن گرفتند

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار مالی کرونا، از مجموع 302 هزار و 334 متقاضی دریافت وام ودیعه تا به امروز 148 هزار و 215 نفر (نزدیک به 50 درصد) توانسته اند این تسهیلات را دریافت نمایند.

اعتبار پرداخت شده برای وام متقاضیان تا به امروز بیش از سه هزار و 60 میلیارد تومان بوده است.

افزون بر این بیش از 22 هزار پرونده نیز در حال خاتمه آنالیز در شعب بانکی و در صف پردخت قرار دارند.

ارزش وام مربوط به این پرونده ها بیش از 501 میلیارد تومان است که به زودی پرداخت خواهد شد.

ارزش کل پرونده های متقاضیان برای وام ودیعه مسکن بیش از 6 هزار و 500 میلیارد تومان است که با توجه به شتاب گیری فرایند پرداخت این وام در شبکه بانکی کشور، به زودی همه متقاضیان مشمول، وام را دریافت خواهند کرد.

مبلغ وام برای کلان شهر تهران 50 میلیون، کلان شهرهای دیگر 30 میلیون و برای دیگر شهرستان ها 15 میلیون تومان با سود 13 درصد در نظر گرفته شده است.

از مجموع 600 هزار مستاجری که در آنالیز های اولیه مشمول دریافت این وام می شدند، بیش از 50 درصد متقاضی دریافت وام شدند.

به گزارش خبرنگاران، ستاد ملی کرونا به دلیل مشکلاتی که برای بعضی از مستاجران و فاقدان مسکن در شرایط کرونا به دلیل محدودیت ها و خلل در کسب درآمدها پیش آمد، این امکان را فراهم کرد تا متقاضیان مستاجر در شهرهای عظیم، میانی و کوچک با دریافت مبالغی نسبت به تامین مسکن موردنیاز خود اقدام نمایند.

متقاضیان باید پس از یک سال اصل ودیعه را به بانک بازگردانند.

گروه های مشمول دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، کارگران و حقوق بگیران ثابت با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های پنج نفر و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور و همچنین زنان سرپرست خانوار هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 799

به "خبرنگاران نیمی از مستاجران وام ودیعه مسکن گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نیمی از مستاجران وام ودیعه مسکن گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید