خبرنگاران نخستین عمل پیوند قلب در خوزستان انجام شد

به گزارش مجله فازنما، اهواز - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: نخستین عمل پیوند قلب خوزستان و جنوب غرب کشور صبح روز یکشنبه در بیمارستان گلستان اهواز انجام شد.

خبرنگاران نخستین عمل پیوند قلب در خوزستان انجام شد

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران فرهاد ابول نژادیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: صبح امروز قلب جوانی 24 ساله به نام محمدعلی طلازاده به یک جوان 36 ساله پیوند زده شد.

وی با بیان اینکه این جوان 24 ساله که اهل شوشتر بود در پی یک تصادف دچار مرگ مغزی شده بود اضافه کرد: طلازاده از مدافعان حرم بوده و با توجه به رضایت خانواده وی، باتلاش تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پیوند قلب، کبد و کلیه وی بر روی چند بیمار نیازمند انجام شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در این عمل، قلب این جوان به یک مرد 36 ساله، 2 کلیه به یک مرد 36 ساله و یک مرد 42 ساله و کبد به یک مرد 32 ساله که همگی اهل اهواز هستند پیوند شد.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم فرهنگ اهدای عضو در خوزستان گسترش پیدا کند اضافه کرد: با پیوند اعضای این جوان، چهار جوان دیگر به زندگی برگشتند. امسال تا به امروز عمل پیوند 15 کلیه و هشت کبد با موفقیت در اهواز انجام شد.

گفتنی است دکتر بحرینی عمل پیوند کلیه ها، دکتر شیخی به همراه یک پزشک از شیراز پیوند قلب و دکتر دستیار عمل پیوند کبد را انجام دادند.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 843

به "خبرنگاران نخستین عمل پیوند قلب در خوزستان انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نخستین عمل پیوند قلب در خوزستان انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید