فراوری ربات ویژه جمع آوری اطلاعات از عمق دریا

به گزارش مجله فازنما، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، برای افزایش درک بشر در خصوص ویژگی های عمق اقیانوس یک ربات خزنده نو ابداع شده که امکانات منحصر به فردی دارد.

فراوری ربات ویژه جمع آوری اطلاعات از عمق دریا

این ربات که بنتیک رور 2 نام دارد، به طور خودران طراحی شده و سازنده آن مؤسسه تحقیقاتی آکواریوم خلیج مونتری (MBARI) در آمریکا است. این مؤسسه در هفت سال گذشته از ابزار رباتیک مختلف برای تحقیق در خصوص نحوه بازیافت ارگانیسم ها در بستر دریا و نیز آنالیز چرخه بازیافت کربن در مواد آلی مانند گیاهان و حیوانات مرده و زباله های دفع شده استفاده نموده است.

ابعاد این ربات 2.6 در 1.7 در 1.5 متر بوده و بخش عمده بدنه آن از تیتانیوم ساخته شده است. ربات یادشده می تواند تا عمق 6000 متری اقیانوس به پیش برود و پس از فرود آمدن با آنالیز محیط اطراف جهت حرکت را در کف اقیانوس انتخاب می نماید.

این ربات قادر به جمع آوری اطلاعاتی از مقدار فیتوپلانکتون های موجود و بقایای گیاهی است و بعلاوه دمای آب و غلظت اکسیژن و نیز مقدار مصرف اکسیژن (و در نتیجه خروجی دی اکسید کربن) موجودات زنده را مقدار گیری می نماید. ربات یادشده قادر به ده متر حرکت در محیط اطراف خود است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1282

به "فراوری ربات ویژه جمع آوری اطلاعات از عمق دریا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری ربات ویژه جمع آوری اطلاعات از عمق دریا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید