توضیحات معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره اعتراض دانشجویان خوابگاه متاهلی ، زمان اسکان به خاتمه رسیده

به گزارش مجله فازنما، معاون دانشجویی دانشگاه تهران در مورد اعتراضات دانشجویان ساکن خوابگاه متاهلی این دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره اعتراض دانشجویان خوابگاه متاهلی ، زمان اسکان به خاتمه رسیده

سعید حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، در مورد اعتراضات دانشجویان ساکن خوابگاه های کوی دانشگاه گفت: دانشجویان خوابگاه متاهلین اعتراض کردند با توجه به اینکه مدت سکونت آن ها به اتمام رسیده است، دانشگاه تهران در مجموع 420 واحد متاهلی دارد، 40 تا 50 هزار دانشجو دارد، اگر یک درصد این دانشجویان متاهل باشند بیش از 4 هزار دانشجو می شوند که بیشتر این دانشجویان درخواست خوابگاه متاهلی می دهند.

وی اضافه نمود: قانون هم معین نموده که دانشجوی کارشناسی ارشد 5 ترم، دکترا 6 ترم و کارشناسی 3 ترم می تواند در این خوابگاه ها ساکن گردد و اگر هم تحصیل آن ها بیشتر طول بکشد دانشگاه با آن ها راه می آید، ابتدا دانشجویان با اصرار فراوان وارد خوابگاه می شوند و وقتی که زمان قانونی آن ها به سرانجام می رسد با بهانه های مختلف تخلیه خوابگاه را به تاخیر می اندازند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران اضافه نمود: این دانشجویان دلایل مختلف می آورند؛ از جمله که سال جاری کرونا بوده و ما نتوانستیم از رساله خود دفاع کنیم در صورتی که در همین ایام کرونا دانشگاه تهران 14 هزار دانشجوی جدید جذب نموده که این دانشجویان نیز درخواست خوابگاه دارند.

وی ادامه داد: دانشجو می خواهد تا زمانی که دلخواه خودش است در خوابگاه اسکان داشته باشد؛ در صورتی که تقاضای اسکان در خوابگاه زیاد است و باید دانشجویان در مهلت قانونی خوابگاه راتخلیه نمایند.

حبیبا اعلام کرد: بر اساس مصوبه هیات امنای دانشگاه اگر تاخیر در تخلیه خوابگاه بیش از دو ترم گردد هزینه اسکان به نرخ روز از دانشجو دریافت می گردد. دانشگاه تهران هیچ دانشجویی را از خوابگاه بیرون ننموده است و به این دانشجویانی که معترض شدند گفته شده که باید هزینه اسکان را به نرخ روز پرداخت نمایند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت:دانشجویان نسبت به این تصمیم دانشگاه معترض شدند که ما اعلام کردیم باید عامل بازدارنده ای باشد که دانشجو به موقع خوابگاه راتخلیه کند.

وی در مورد شرایط واحد های خوابگاه متاهلی دانشگاه تهران گفت: بعضی از واحد های خوابگاه ها به دلیل فرسودگی قابل استفاده نیست، البته بیشتر واحد ها قابل استفاده است.

حبیبا گفت: در خواست بودجه کردیم که واحد هایی که قابل استفاده نیست مجددا بازسازی گردد و تعمیرات در آن ها صورت بگیرد.

وی اضافه نمود: خوابگاه متاهلی به دانشجویانی داده می گردد که سه ترم از تحصیل آن ها گذشته باشد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران یادآور شد: دانشجویان جدید در صف انتظار اسکان در خوابگاه هستند و دانشجویان ساکن در خوابگاه ها، خوابگاه باید آن را تخلیه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 780

به "توضیحات معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره اعتراض دانشجویان خوابگاه متاهلی ، زمان اسکان به خاتمه رسیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره اعتراض دانشجویان خوابگاه متاهلی ، زمان اسکان به خاتمه رسیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید