تماس های اورژانس با شیوع کرونا 4 برابر شد

به گزارش مجله فازنما، رئیس سازمان اورژانس کشور، گفت: تماس های اورژانس با شیوع کرونا 4 برابر شد.

تماس های اورژانس با شیوع کرونا 4 برابر شد

به گزارش خبرنگاران ، یرحسین کولیوند، گفت: اورژانس، 75 درصد بیماران کرونایی را منتقل می نماید و بقیه خودشان به مراکز درمانی مراجعه می نمایند، اما 100 درصد بیماران مثبت کرونایی توسط تیم عملیات ویژه اورژانس 115 منتقل می شوند.

وی با بیان اینکه کار اصلی اورژانس، فوریت های پزشکی است و مردم برای این منظور با شماره تلفن 115 تماس می گیرند، ادامه داد: زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد تلفن های شماره 115 چهار برابر شد و مجبور شدیم یک مرکز جوابگویی جدایی را ایجاد کنیم تا جوابگوی افراد باشیم.

کولیوند با اشاره به اینکه تیم عملیات ویژه ای برای زمان حوادث و بلایا داریم اضافه نمود: این تیم، آمبولانس های مجزا و تخصصی دارند و این تیم برای خدمت رسانی به کرونا در حال اجرا وظیفه است.

وی اضافه نمود: شیفت های کارکنان ما 24 ساعت کار و 48 ساعت استراحت بود که اکنون این عدد به 24 ساعت کار و 12 ساعت استراحت تبدیل شده است.

کولیوند اضافه نمود: 4 نفر از همکاران اورژانس در راه خدمات رسانی به بیماران کرونایی و به علت ابتلاء به بیماری کرونا به شهادت رسیدند و 1900 نفر نیز مبتلا شدند که بهبود یافتند و اکنون با روحیه جهادی در حال خدمت رسانی هستند.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: سامانه 4030 به پرسش های افراد درباره کرونا پاسخ می دهد، اما سامانه 115 هم در خدمت مردم است و هر کسی که علائمی از کرونا دارد می تواند با این سامانه تماس بگیرد و به آن ها خدمت رسانی می گردد.

کولیوند با اشاره به اهمیت و لزوم رعایت دستورالعمل های پیشگیری از بیماری کرونا اضافه نمود: استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست ها و رعایت فاصله های اجتماعی و بهداشت فردی از راه های پیشگیری از این بیماری است.

وی اضافه نمود: دردهای عضلانی و مسائل گوارشی و تنگی نفس، سرفه و تب، خستگی و کوفتگی از جمله نشانه هایی است که بیماران در تماس با اورژانس آن را اعلام می نمایند، اما بیشتر از همه علائم گوارشی، تنفسی و تب است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 561

به "تماس های اورژانس با شیوع کرونا 4 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس های اورژانس با شیوع کرونا 4 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید