تفنگ های بی فشنگ ماه عسل کرونا برای تیراندازی، مسئولان چه زمانی به فکر می افتند؟!

به گزارش مجله فازنما، در سال منتهی به المپیک مشکل نبود فشنگ برای تیراندازان المپیکی بیشتر از گذشته شده است.

تفنگ های بی فشنگ ماه عسل کرونا برای تیراندازی، مسئولان چه زمانی به فکر می افتند؟!

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران، اگرچه شیوع ویروس کرونا ورزش در سراسر دنیا را با چالش روبه رو کرد؛ اما شرایط در برخی رشته های ورزشی از جمله تیراندازی که همیشه با مشکل کمبود فشنگ و مهمات درگیر بوده و هست؛ به مراتب وخیم تر از گذشته شده است.

نبود مهمات و تجهیزات مشکل امروز و دیروز ملی پوشان تیراندازی نبوده و نیست و سال هاست تیراندازان با آن درگیر هستند و حالا با شرایط جدیدی که در ورزش ایران به وجود آمده شرایط سخت تر از گذشته است.

در حال حاضر تعداد فشنگ های که در اختیار ملی پوشان تیراندازی است تا بتوانند در تمرینات از آن ها استفاده کنند بسیار محدود است؛ ضمن اینکه این فشنگ ها برای مسابقات است و بدون شک استفاده از فشنگ های باکیفیت برای تمرینات آن هم در شرایطی که ملی پوشان با محدودیت روبه رو هستند تصمیم منطقی نیست.

تا قبل از شیوع ویروس کرونا یکی از راه های موقت فدراسیون برای تهیه فشنگ ملی پوشان حضور در اردوهای برون مرزی و تهیه فشنگ از آن کشور بود اما در حال حاضر با شیوع ویروس کرونا این راه حل موقت هم دیگر پاسخگو نیست؛ چرا که به دلیل شیوع ویروس کرونا محدودیت پرواز وجود دارد. سال گذشته فدراسیون تیراندازی در مسابقه ای که ملی پوشان حضور داشتند مقداری فشنگ تهیه کرد اما به دلیل سنگینی در بار همه فشنگ ها را نتوانستند به ایران بیاورند و قرار بر این بود که چند روز بعد این فشنگ ها به ایران ارسال شود اما محدودیت های پرواز به دلیل شیوع کرونا مانع این کار شد.

در حال حاضر تمرین تیراندازان در 25 متر به دلیل کمبود مهمات و فشنگ تنها یک روز در هفته برگزار می شود و بدون شک این شرایط برای ملی پوشان المپیکی که در سال منتهی به المپیک هستند سخت خواهد بود.

4057/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 595

به "تفنگ های بی فشنگ ماه عسل کرونا برای تیراندازی، مسئولان چه زمانی به فکر می افتند؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفنگ های بی فشنگ ماه عسل کرونا برای تیراندازی، مسئولان چه زمانی به فکر می افتند؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید