تفاهم نامه همکاری بنیاد ملی علم ایران با آموزشگاه علم چین امضاء می گردد

به گزارش مجله فازنما، رئیس بنیاد ملی علم ایران گفت: در آینده نزدیک تفاهم نامه همکاری بین بنیاد ملی علم ایران با آموزشگاه علم چین و بنیاد علمی آلمان به منظور توسعه علم و فناوری کشور به امضاء می رسد.

تفاهم نامه همکاری بنیاد ملی علم ایران با آموزشگاه علم چین امضاء می گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از اردبیل، نصرت الله ضرغام در نشست تخصصی با رؤسا، اساتید دانشگاه های استان و مدیران دستگاه های اجرایی که در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید، گفت: در سال 82 دو اساس نامه برای رشد و تعالی علم و فناوری در کشور تصویب شد که تأسیس بنیاد ملی نخبگان و بنیاد ملی علم ایران این دو مصوبه را تشکیل می داد که به همین دلیل بنیاد ملی علم ایران به منظور ایجاد هماهنگی بین دولت و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی آغاز به کار کرد.

وی گفت: نیروی انسانی آموزش دیده و فرهیخته یکی از مهم ترین دلایل رشد و پیشرفت فناوری در یک کشور است که در این رابطه مدیریت مناسب دانشگاه ها در توانمندسازی استعدادها بسیار تأثیرگذار بوده که بنیاد علم ایران در تمامی زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی از فعالیت دانشگاه های کشور حمایت می نماید.

مشاور وزیر علوم اضافه کرد: قبل از آغاز به کار بنیاد ملی علم ایران، عملکرد این بنیاد را در 27 کشور مختلف جهان آنالیز کردیم و با الگوگیری از این کشورها و با توجه به شرایط داخلی کشور اقدامات و برنامه های این بنیاد را تصویب کردیم که متأسفانه تا به امروز اطلاع رسانی مطلوبی در رابطه با عملکرد این بنیاد در کشور صورت نگرفته است.

ضرغام با بیان اینکه این بنیاد حمایت همه جانبه ای از تمامی پروژه های دانشگاهی کشور دارد، توضیح داد: هر پروژه یا تحقیقی که در رابطه با افزایش سطح علمی نظام آموزش عالی کشور باشد از طرف بنیاد ملی علم ایران مورد حمایت واقع می گردد که خوشبختانه در حال حاضر 70 درصد اساتید و پژوهشگران برتر کشور با بنیاد ملی علم ایران همکاری دارند و 15 کارگروه در این بنیاد تشکیل شده است.

وی بیان نمود: بیش از یک درصد فراوری علم کشور توسط بنیاد ملی علم ایران حمایت شده است که تمامی پروژه های دانشگاهی و تحقیقاتی کشور به صورت هدفمند توسط این بنیاد حمایت شده و در این راستا نیز به دانشمندان برتر کشور بودجه پژوهشی به مدت 10 سال تعلق می گیرد.

بنیاد ملی علم ایران مقام اول حمایت از ثبت اختراعات در کشور را دارد

رئیس بنیاد ملی علم ایران و مشاور وزیر علوم گفت: خوشبختانه 72 درصد دانشمندان ایرانی مقیم خارج از کشور علاقه مند به همکاری با مؤسسه های علمی کشور به منظور افزایش بار علمی و توسعه علم و فناوری کشور هستند که هدف ما این است از تمامی ظرفیت ها در راستای توسعه علم استفاده کنیم.

ضرغام اضافه کرد: بنیاد ملی علم ایران مقام اول حمایت از ثبت اختراعات جدید در کشور را به دست آورده است که هدف این بنیاد حمایت از تمامی فعالیت های علمی و دانش بنیان کشور است.

وی بیان نمود: در آینده ای نزدیک تفاهم نامه همکاری با بنیاد علم آلمان و آموزشگاه علم چین امضاء می کنیم که می توانیم از ظرفیت این مراکز در راستای توسعه علم و فناوری و نیز تجهیز لوازم آزمایشگاهی و سایر موارد استفاده کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 62

به "تفاهم نامه همکاری بنیاد ملی علم ایران با آموزشگاه علم چین امضاء می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه همکاری بنیاد ملی علم ایران با آموزشگاه علم چین امضاء می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید