تحلیل کارخانه از فینال لیگ برتر والیبال، ارومیه 10متر جلوتر است

به گزارش مجله فازنما، به گزارش خبرنگاران، در بازی نخست فینال سی و چهارمین دوره رقابت های لیگ برتر والیبال، روز جمعه تیم شهرداری ارومیه از سد فولاد سیرجان گذشت و روز یکشنبه دو تیم از ساعت 16 در بازی دوم مقابل هم قرار خواهند گرفت.

تحلیل کارخانه از فینال لیگ برتر والیبال، ارومیه 10متر جلوتر است

مصطفی کارخانه کارشناس والیبال ایران در گفتگو با خبرنگاران درباره بازی نخست فینال رقابت های لیگ برتر والیبال گفت: بازی خوبی بود هر دو تیم نسبت با بازی های گذشته خود افت داشتند و این طبیعی است چرا که استرس فینال بر مسابقه حاکم است. تیم شهرداری ارومیه بازیکنان تاثیر گذار بیشتری در مقایسه با تیم سیرجان دارد. تیم شهرداری ارومیه در ست پنجم با نتیجه 6 بر یک از حریف عقب بود اما توانست امتیازهای از دست رفته را جبران و پیروز بازی شود که این شاهکار است.

وی ادامه داد: سیرجان در حالی که ست پنجم با نتیجه 6 بر یک از حریف پیش بود باید بازی را مدیریت و نتیجه را حفظ می کرد در کل بازی قشنگی بود. تیم شهرداری ارومیه شانس پیروزی سه بر یک را داشت. هر دو تیم بازیکنان شاخصی دارند و جزو تیم های خوب لیگ برتر به شمار می رفتند. ارومیه از نظر بازیکن دستش در مقایسه با تیم سیرجان بیشتر باز بود.

کارشناس والیبال تاکید کرد: سیرجان رضی پور را به دلیل آسیب دیدگی در اختیار ندارد و تیم شهرداری ارومیه در حین بازی مسعود غلامی را از دست داد. کفه ترازو به سمت تیم شهرداری ارومیه سنگین تر است و مهره های تصویری تاثیر گذار بیشتری دارد. میثم صالحی، پوریا یلی و محمد طاهر وادی بازیکنان خوبی هستند. وادی پاسوری است که روز به روز پخته تر می شود و حضرت پور نیز دریافت های بسیاری داشت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر عملکرد قاسم کارخانه و نقش تاثیرگذار او، گفت: چون پسرم است نمی خواهم از او تعریف کنم اما اگر قاسم نبود شاید ارومیه به مرحله فینال صعود نمی کرد! تعویض پیمان اکبری جواب داد و او عملکردی عالی داشت.

کارخانه گفت: عملکرد پیمان اکبری و محمدرضا تندروان عالی است، بزرگ جزیده، رحمان محمدی راد و بهروز عطایی نیز جز مربیان خوب والیبال ایران به شمار می فرایند و باید از آنها حمایت شود اینها سرمایه های ملی هستند. پس از هر مسابقه با آنها تماس می گیرم و به آنها خسته نباشید می گویم. باید اتحاد را حفظ کنیم و حرمت ها نگه داشته شود. نقدها نیز باید منصفانه بیان شود، با 63 سال سن و در حالی که از این نفرات بزرگ تر هستم اما با آنها تماس می گیرم و به آنها خسته نباشید می گویم. کاش در دوران جوانی من نیز پس از مسابقات کسی با من تماس می گرفت.

وی اضافه نمود: رقابت های لیگ برتر امسال بسیار پر فشار و سخت بود. استرس کرونا نیز بر آن حاکم بود. والیبال و مربیان ایران در حال رشد هستند. شاید در گذشته یک یا دو تیم برای قهرمانی بسته می شدند اما امسال همه تیم های مدعی قهرمانی بودند و پیش بینی قهرمانی کار سختی است.

کارخانه در پاسخ به این سوال که کدام تیم شانس بیشتری برای قهرمانی دارد گفت: تیم شهرداری ارومیه از نظر روانی 50 درصد جلوتر از تیم سیرجان است. ارومیه مانند یک دونده دو 100 متر می باشد که حداقل 10 متر از حریف خود جلوتر است. تیم سیرجان نیز توانایی های خود را دارد شاید در بازی نخست فینال سیرجان تاثیرگذاری کمتری داشت و آنها توسط تیم ارومیه به خوبی آنالیز شده بودند و مهره های کلیدی سیرجان بسته شده بود. در واقع می توان گفت روز خوب ارومیه و روز بد سیرجان بود. قدرت تیمی تیم سیرجان بالا است اما در شرایطی که بازی 6 بر یک پیش افتاده را واگذار می کنند کمی جالب است.

وی درباره پیش بینی از بازی دوم گفت: پیمان اکبری مربی باهوش و زرنگی است و شاید اجازه ندهد که بازی به رقابت سوم کشیده شود مگر اینکه تیم سیرجان انتحاری بازی کند و ضعف های روز نخست فینال را جبران کند. سیرجان کار سختی در پیش دارد اما کافی است که روز خوب سیرجان باشد و با استرس کمتری بازی کند. زمانی که استاندار ارومیه در سالن حاضر می شود حکایت از علاقه این شهر به والیبال و جدی بودن کار دارد. بازی نخست فینال روز خوب ارومیه بود و آنها بازی را مدیریت کردند. علاقه زیادی به تیم ارومیه دارم یک سال در آنجا کار کردم و مسئله ای نبود اکبری نیز از مربیان ارزشمند است و بازیکنان خوبی در اختیار دارد هزینه بسیاری برای این تیم شده است.

کارخانه در پایان گفت: سیرجان نیز تیم خوبی است که تیم های بزرگ سایپا و سپاهان را در مرحله پلی آف حذف کرد. هر دو تیم شایستگی قهرمانی را دارند و بازی های ارزشمندی را به نمایش گذاشته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 938

به "تحلیل کارخانه از فینال لیگ برتر والیبال، ارومیه 10متر جلوتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل کارخانه از فینال لیگ برتر والیبال، ارومیه 10متر جلوتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید