آنالیز پروژه های توسعه محلات و کوچک مقیاس منطقه 3

به گزارش مجله فازنما، به منظور ترویج رویکرد محله محوری در شهر تهران و تغییر نگاه مدیریت شهری، پروژه های توسعه محلات و کوچک مقیاس شهرداری منطقه 3 تهران بازبینی شد.

آنالیز پروژه های توسعه محلات و کوچک مقیاس منطقه 3

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، مهدی شیرزاد رییس دبیرخانه ستاد راهبری مرکزی ساماندهی مشارکتهای اجتماعی در محلات گفت: ستاد بازآفرینی شهر تهران ظرفیتی فرابخشی است که نهادها و دستگاه های دیگر هم عضو آن هستند و اسناد بالادستی محکمی دارد و از کمیته های مختلفی تشکیل شده که یکی از آنها کمیته اجتماعی و فرهنگی است.

او اضافه کرد: اسناد توسعه محلات شهر تهران بیشتر در محله هایی اجرایی می گردد که دارای بافت فرسوده هستند که در منطقه 3 این بافت های فرسوده کمتر است.

شیرزاد ابراز کرد: بحث پروژه های کوچک مقیاس محله ای در بیشتر محلاتی که سند توسعه محله ای دارند اجرایی می گردد ضمن اینکه این پروژه ها متکی بر توسعه محلات هستند و پشتوانه قابل دفاع و محکمی دارند.

رییس دبیرخانه ستاد راهبری مرکزی ساماندهی مشارکتهای اجتماعی در محلات اظهار کرد: طی دو نوبت، 900 پروژه کوچک مقیاس و توسعه محلاتی به مناطق 22 گانه شهرداری تهران اعلام شده است.

به گفته شیرزاد، پروژه های طراحی اجتماعی، شهر در دسترس، اتاف و تسهیل گری اجتماعی، چهار پروژه ای است که با توجه به مباحث محله محوری در محلات شهر تهران در حال انجام است.

او گفت: شناسایی پشتوانه های کارشناسی پروژه های کوچک مقیاس محله ای گام اول در زمینه ترویج پروژه های توسعه محلات و کوچک مقیاس شهرداری های مناطق است.

رییس دبیرخانه ستاد راهبری مرکزی ساماندهی مشارکتهای اجتماعی در محلات توضیح داد: با وجود بدنه کارشناسی و بافت منطقه 3، ظرفیت پایه ریزی اسناد توسعه محلات در این منطقه وجود دارد و جهت آن روشن است.

او اضافه کرد: با وجود اینکه ضرورت امروز شهر تهران، استفاده از دوچرخه است اما ایجاد جهتهای دوچرخه باید پشتوانه های کارشناسی شده ای داشته باشد.

شیرزاد با بیان اینکه پروژههای کوچک مقیاس باید کاربرد محور باشد گفت: این منطقه دارای ظرفیت های تاریخی و گردشگری متعدد همچنین بعضی ویژگی های اجتماعی است که باید در تعریف پروژههای کوچک مقیاس به آن توجه نمود.

در ادامه کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 گفت: کارهای مطالعاتی تخصصی و کارشناسی شده ای برای ایجاد جهت دوچرخه در این منطقه اجرا شده است.

او ادامه داد: یکی از سیاست های اصلی مدیریت شهری در امسال اجرای پروژه های کوچک مقیاس براساس سند توسعه محلات و درخواست های شهفرایندان است.

آرین رجبی نسب معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه 3 نیز در این جلسه تاکید نمود، که کارکرد دفاتر توسعه محلات نباید فقط در محلات بافت فرسوده باشد.

در ادامه فرایند اجرایی پروژههای کوچک مقیاس منطقه با سخنان معاونین اجتماعی، برنامه ریزی، عمران، خدمات شهری و اداره های مرتبط آنالیز شد و گزارش دفاتر توسعه مستقر در محلات ونک و زرگنده توسط دکتر آزاد مدیر طرح و برنامه ستاد مرکزی به روزرسانی شد.مدعوین به صورت آنلاین در مباحث و موضوعات این نشست گفتگو و تعامل داشتند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 819

به "آنالیز پروژه های توسعه محلات و کوچک مقیاس منطقه 3" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز پروژه های توسعه محلات و کوچک مقیاس منطقه 3"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید