بررسی تکنیکال قیمت گوشت گاو زنده

به گزارش مجله فازنما، این کالا در چهار هفته گذشته از محدوده 106 دلار به محدوده 110 دلار رسید و افزایش حدود 4 درصدی را تجربه کرد. نکته مهم در نمودار این کالا اصلاح قیمتی تا محدوده 103 دلار در حدود 25 روز کاری قبل بود که با ایفای حمایتی این سطح، قیمت دوباره به مدار صعودی بازگشت و برای هدف قیمتی 128 دلار آماد شد.

بررسی تکنیکال قیمت گوشت گاو زنده

به گزارش دنیای اقتصاد؛ عبور از سطح مقاومتی 112 دلار و 50 سنت می تواند راستا را برای رسیدن به هدف قیمتی این حرکت صعودی هموار کند. البته نواحی مقاومتی 115 دلار و 118 دلار و 80 سنت ممکن است از افزایش بیشتر قیمت ها جلوگیری کنند.

در صورتی که قیمت گوشت گاو به هر دلیلی از جمله واکنش به سطوح مقاومتی یا واکنش به خط فرایند نزولی میان مدت شکسته شده، محدوده خط فرایند صعودی کوتاه مدت را به سمت پایین قطع کند، ممکن است تا محدوده 103 دلار یا حتی 100 دلار در قالب اصلاح قیمتی پایین بیاید.

در این راستا محدوده های 109 دلار و 50 سنت و 107 دلار به عنوان سطوح حمایتی می توانند از کاهش بیشتر قیمت ها جلوگیری کنند. در صورت عبور قیمت از محدوده 100 دلار به سمت پایین احتمالا وارد فاز ریزش قیمت ها شده ایم. در حال حاضر احتمال اتفاق افتادن سناریوی افزایش قیمت از سناریوی کاهش قیمت بیشار است.

در صورت ادامه افزایش قیمت ها، اولین منطقه ای که می تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت ها شود، محدوده 112 دلار و 50 سنت است. مهم ترین منطقه ای که می تواند از افزایش بیشتر قیمت ها جلوگیری کند، محدوده 115 دلار است. شکسته شدن این منطقه به سمت بالا امید ها را نسبت به ادامه فرایند صعودی افزایش داده و خریداران ریسک گریز را وارد بازار می کند. در صورت کاهش قیمت گوشت گاو، اولین منطقه ای که می تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت ها شود، محدوده 109 دلار و 50 سنت است.

در صورت ادامه کاهش قیمت ها، مهم ترین منطقه ای که می تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت ها شود، محدوده 107 دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس ها را برای تشکیل فرایند نزولی افزایش می دهد.

در صورت افزایش قیمت ها، محدوده خط فرایند صعودی میان مدت شکسته شده، می تواند نقش مقاومتی قدرتمندی داشته باشد. همچنین خط فرایند صعودی کوتاه مدت هم می تواند نقش حمایتی خوبی داشته باشد. شکسته شدن محدوده خط فرایند صعودی به سمت پایین نشانه آغاز اصلاح قیمت ها است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 782

به "بررسی تکنیکال قیمت گوشت گاو زنده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی تکنیکال قیمت گوشت گاو زنده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید