انتشار گزارش ماهانه عایدی و هزینه شهرداری در سایت شفاف تداوم یابد

به گزارش مجله فازنما، تهران (پانا) - عضو شورای شهر تهران بر ضرورت تداوم انتشار گزارش ماهانه عایدی و هزینه شهرداری در وبسایت شفاف تاکید نمود.

انتشار گزارش ماهانه عایدی و هزینه شهرداری در سایت شفاف تداوم یابد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت حرفه ای از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

بهاره آروین در سیصدوهفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران و پس از گزارش عایدی و هزینه شهرداری تهران طی دوماهه فروردین و اردیبهشت 1400 که از سوی خزانه دار شورا ارائه می شد، گفت: اکنون عایدی و هزینه ماهانه شهرداری از سال 97 تا 99 به صورت برخط و سیستماتیک از سامانه اقتصادی فراخوانی و روی وبسایت شفاف بارگذاری می گردد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اخیرا بعضی در شهرداری تهران شبهه نموده اند که ضرورتی ندارد این اطلاعات روی شفاف بنشیند. استدلالشان هم این است که قانون گفته به شورای شهر گزارش داده گردد نه به مردم. حتی بعضی خواهان آن شده اند که گزارش های قبلی هم از روی شفاف برداشته گردد. اینکه قانون گفته گزارش عایدی و هزینه شهرداری باید ماهانه به شورا بیاید به این علت است که مردم هم از آن آگاه شوند. اگر احتیاج باشد، می توان از اعضای شورای شهر تهران هم در این خصوص رای گیری گردد تا این شبهه رفع گردد.

آروین اضافه کرد: چه اشکالی دارد این فایل های پی دی اف که در صحن ارائه می گردد، با جزئیات بیشتر و به صورت داشبورد از سامانه ها روی وبسایت شفاف هم فراخوانی گردد؟ درخواستم این است که در صحن تصریحی گردد بر اینکه از نظر شورای پنجم ارائه گزارش عایدی و هزینه شهرداری در صحن یعنی ارائه آن روی وبسایت شفاف و بنابراین گزارش های مربوط به سال 1400 نیر روی وبسایت منتشر گردد.

در ادامه سید حسن رسولی، خزانه دار شورای شهر تهران در واکنش به سخنان بهاره آروین گفت: استنباط من به اسم خزانه دار شورا از ماده 79 قانون شهرداری ها ضرورت استحضار شهروندان شهر از حساب عایدی و هزینه شهرداری است. همه کسانی که به نمایندگی مردم در مجلس شهری حضور می یابند وکیل مردم هستند. مگر می گردد وکیل حق اطلاع یابی از چیزی را داشته باشد اما موکل این حق را نداشته باشد؟

وی تاکید نمود: اساسا فلسفه وجودی ماده 79 قانون شهرداری ها الّا و لابد استحضار مردم است؛ چون این مردم هستند که هزینه های شهر را تامین می نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1115

به "انتشار گزارش ماهانه عایدی و هزینه شهرداری در سایت شفاف تداوم یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار گزارش ماهانه عایدی و هزینه شهرداری در سایت شفاف تداوم یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید