اعتراض سفیر امارات به آمریکا: چرا با ما اینگونه رفتار می کنید، ما هم باید مانند ایران حق غنی سازی داشته باشیم!

به گزارش مجله فازنما، سفیر امارات در واشنگتن خواهان معین شدن چرایی عدم مجاز بودن کشورش برای غنی سازی اورانیوم در شرایطی شد که ایران بر اساس توافقنامه هسته ای امضا شده در سال 2015 مجاز به انجام آن است.

اعتراض سفیر امارات به آمریکا: چرا با ما اینگونه رفتار می کنید، ما هم باید مانند ایران حق غنی سازی داشته باشیم!

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شبکه خبری روسیه الیوم به نقل از یوسف العتیبه سفیر امارات متحده عربی در واشنگتن خبر داد امارات متحده عربی به این مسئله معترض است. العتیبه که با موسسه پژوهشی هدسون گفتگو می کرد به اهمیت توافق با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت : ما جزو اولین کسانی خواهیم بود که این توافق را امضا خواهیم کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

با این حال وی پرسید نوع و چارچوب این توافق چه خواهد بود؟ العتیبه ضمن اعتراف به اینکه توافق هسته ای امضا شده در سال 2015 با ایران نقطه آغاز جدیدی محسوب می شود در عین حال ادعا کرد باید بسیاری از مسائل دیگری مانند مسائل موشکی و حمایت از گروه های مسلح را هم شامل می شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی در ادامه گفت که هیچ فرد باهوشی را در ایالات متحده پیدا نکرد که برای او تفسیر کند چرا ایران می تواند اقدام به غنی سازی اورانیوم کند در حالی که ما که جزو متحدین شما هستیم و با شما در یک سنگر وارد جنگ های مختلفی شده ایم حق دارا بودن چرخه سوخت هسته ای را نباید داشته باشیم.

این دیپلمات اماراتی با اشاره به این که برنامه هسته ای امارات فاقد چرخ سوخت است ، پرسید : چرا باید دشمنان شما توافقنامه ای بهتر از ما که متحدین شما هستیم داشته باشند؟ما هم می خواهیم برنامه صلح آمیز هسته ای ایران هم همانند آنچه ما در امارات داریم باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 796

به "اعتراض سفیر امارات به آمریکا: چرا با ما اینگونه رفتار می کنید، ما هم باید مانند ایران حق غنی سازی داشته باشیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض سفیر امارات به آمریکا: چرا با ما اینگونه رفتار می کنید، ما هم باید مانند ایران حق غنی سازی داشته باشیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید