استقامت از عکس خانوادگی خود رونمایی کرد

به گزارش مجله فازنما، مریخ نورد استقامت ناسا یک عکس خانوادگی از مریخ نوردهای دیگر همراه خود دارد که اکنون برای اولین بار عکس آن را از مریخ به زمین ارسال نموده است.

استقامت از عکس خانوادگی خود رونمایی کرد

مریخ نورد استقامت(Perseverance) ناسا در کنار تجهیزات پیشرفته خود دارای یک پلاک منقش به شمایلی از خواهران و برادران مریخ نورد خود است که قبل از وی پا به سیاره سرخ گذاشته اند.

از زمان فرود استقامت در مریخ در تاریخ 18 فوریه تا به امروز، ناسا هزاران عکس گرفته شده توسط این مریخ نورد را به اشتراک گذاشته است و حالا عکسی منتشر شده که اگر به دقت نگاه کنیم، یک پلاک را می بینیم که در قسمت بالای بدنه استقامت پیچ شده است. این پلاک منقش به شمایلی از مریخ نوردهای گذشته و همچنین خود استقامت است که تا به امروز با موفقیت به سطح مریخ رسیده اند.

در این پلاک از چپ به راست ابتدا با تصویر اولین بالگرد فرازمینی موسوم به نبوغ(Ingenuity) روبرو می شویم که همراه استقامت به مریخ فرستاده شده تا تبدیل به نخستین هواگردی گردد که خارج از سیاره زمین به پرواز درمی آید و سپس به ترتیب فرود آمدن روی مریخ شاهد تصویر مریخ نوردهای سوجورنر(Sojourner)، اسپیریت(Spirit)، آپورچونیتی یا فرصت(Opportunity)، کیوراسیتی یا کنجکاوی(Curiosity) و پرسیویرنس یا استقامت(Perseverance) هستیم که به ترتیب در سال های 1997، 2004، 2012 و 2021 روی سطح سیاره سرخ فرود آمده اند.

بعد از مشاهده این عکس خانوادگی توسط مردم، دکتر موگگا کوپر مهندس ناسا عکسی از این پلاک را قبل از ترک زمین به اشتراک گذاشت و نوشت: برای کسانی که می خواهند بدانند آیا این پلاک از نظر بیولوژیکی تمیز شده است؛ بله ضدعفونی شده است.

در حالی که این حواشی به سفر استقامت جذابیت بخشیده است، اما کار اصلی آن یافتن نشانه هایی از حسات میکروبی باستانی در مریخ است.

ناسا طی چند هفته آینده میخواهد این مریخ نورد را در یک آزمایش کوتاه رانندگی قبل از کاوش بیشتر در دهانه جیزرو(Jezero) بیازماید. استقامت هنگامی که مکانی امیدوار کننده برای حفاری پیدا کند، آغاز به جمع آوری نمونه های خاک و سنگ مریخ خواهد نمود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 924

به "استقامت از عکس خانوادگی خود رونمایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقامت از عکس خانوادگی خود رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید