ارزش سهام عدالت چقدر رشد کرد؟

به گزارش مجله فازنما، در جریان معاملات این هفته سهام عدالت رشد چندانی نداشت و در بازده 12/5 تا 12/8 میلیون تومان نوسان کرد، اما چرا سهام عدالت در این هفته رشد چندانی نداشت؟

ارزش سهام عدالت چقدر رشد کرد؟

به گزارش تجارت نیوز، با آغاز معاملات این هفته ارزش سهام عدالت 12/5 میلیون تومان بود و در انتها معاملات این هفته ارزش سهام عدالت با رشد حدود 300 هزار تومانی به 12 میلیون و 845 هزار تومان رسید، اما چرا ارزش سهام عدالت در جریان معاملات این هفته رشد چندانی نداشت؟

به نظر می رسد فرایند نوسانی شاخص کل و سهم های حاضر در سبد سهام عدالت اولین دلیل عدم رشد سهام عدالت باشد اما دلیل دیگر این است که سب سهام عدالت متشکل از سهم های زیادی است که در جریان معاملات این هفته بعضی از این سهم ها فرایندی مثبت و بعضی دیگر فرایندی منفی داشتند، مثلا نمادهای بانکی و خودرویی فرایندی صعودی داشتند اما نمادهایی چون فولاد، فارس و فملی در بعضی روزها فرایندی منفی داشتند و همین موضوع باعث می شد تا ارزش سب سهام عدالت رشد چندانی نداشته باشد.

سهام عدالت در روز دوشنبه به اوج خود یعنی حدود 12/9 میلیون تومان رسید اما در روز معاملاتی بعد دوباه فرایندی نزولی پیدا کرد و حدود 300 هزار تومان افت ارزش داشت.

ارزش سهام عدالت با آغاز رشد بازار سهام از حدود 10/8 میلیون تومان تا 12/8 میلیون تومان رشد نموده اما به نظر می رسد فعلا فرایند نوسانی دارد.

ارزش این سبد در دوره قبل از اصلاح بازار سهام حدود 21 میلیون تومان بود و باجود ریزش سنگین ارزش سهام عدالت فروش این سبد نیز فعلا متوقف شده است، هرچند بسیاری از سهامدارانی که سهام عدالت خود را فروخته بودند از تاخیر در واریز پول سهام عدالت خود که گاهی تا پنج ماه نیز می رسید گله مند بودند.

فروش سهام عدالت به دلیل اینکه عرضه در بازار سهام زیاد نشود به صورت بلوکی انجام می شد و فقط بازارگردان ها می توانستد سهام عدالت بخرند و بازارگردا ن ها نیز از سهام عدالت نوسان گیری می کردند.

سهام عدالت از نمادهای شاخص ساز و بنیادین تشیل شده و با رشد شاخص کل ارزش سهام عدالت نیز رشد خواهد نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 751

به "ارزش سهام عدالت چقدر رشد کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش سهام عدالت چقدر رشد کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید