آمریکا ممکن است در صورت احتیاج نظامیان بیشتری در اوکراین مستقر کند

به گزارش مجله فازنما، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کریستینا کوین (Kristina Kvien) معاون سفیر واشنگتن در کی یف امروز آدینه در سخنانی اعلام نمود که آمریکا در صورت احتیاج ممکن است نظامیان بیشتری را در اوکراین مستقر کند.

آمریکا ممکن است در صورت احتیاج نظامیان بیشتری در اوکراین مستقر کند

معاون سفیر واشنگتن در کی یف در اینخصوص ادامه داد که کشورش این احتمال را در صورت احتیاج مورد آنالیز قرار خواهد داد.

این در حالیست که در پی تشدید تنش ها در دریای سیاه و منطقه دونباس واقع در شرق اوکراین، دبیر شورای امنیت روسیه پیشتر با اشاره به تحرکات ناتو در منطقه گفت که کشورش مجبور به اتخاذ اقداماتی در راستای حصول اطمینان از حفظ امنیت مرزهایش است.

بر اساس این گزارش، نیکلای پاتروشف گفت: فعالیت های نظامی فزاینده ناتو در منطقه و مشخصاً آمریکا، در نزدیکی مرزهای روسیه در منطقه دریای سیاه، از سوی مسکو بسیار جدی تلقی خواهد شد. سوال اینجاست که آمریکا در دریای سیاه چه می نماید؟ (واشنگتن) چه منافعی ملی در این منطقه دارد که به دنبال آن است؟ آنهم درحالی که بیشتر آمریکایی ها حتی هیچ ذهنیتی در خصوص این دریا ندارند. تحت چنین شرایطی، روسیه مجبور است اقداماتی متناسب در راستای تضمین امنیت مرزهای خود اتخاذ کند؛ اما در عین حال آماده شروع مذاکرات در راستای دستیابی به ثبات سیاسی در این شرایط هستیم. با اینحال، آمریکا، انگلیس و تعدادی از کشورهای دیگر، روسیه را به روانه کردن نیروهای نظامی خود به منطقه متهم می نمایند و اساساً حق حاکمیت ملی ما برای تضمین امنیت کشورمان را زیر سوال می برند.

گفتنی است، روسیه چهارشنبه هفته جاری از شروع رزمایش دریایی خود در دریای سیاه اطلاع داد.

به گفته منابع خبری، ناوها و ناوچه های ناوگان دریای سیاه روسیه در رزمایش دریایی این کشور در دریای سیاه شرکت دارند.

کِشتی های جنگی مذکور شامل ناو آدمیرال ماکاروف (Admiral Makarov)، ناوچه های موشک انداز گرایوورون، ویشنی ولوچک، ساموم و ناوچه ضدمین ایوان گلوبتس (Ivan Golubets) هستند.

در مرحله نخست این رزمایش، ناوگروه روسی شرکت نماینده در رزمایش از موانع مین دریایی دشمن فرضی عبور می نماید و سپس به سوی مواضع دشمن با توپخانه و آتشبار شلیک خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1028

به "آمریکا ممکن است در صورت احتیاج نظامیان بیشتری در اوکراین مستقر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا ممکن است در صورت احتیاج نظامیان بیشتری در اوکراین مستقر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید